Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec na paliwo stałe + kocioł gazowy

Marsal20 27 Gru 2008 18:36 5321 11
  • #1 27 Gru 2008 18:36
    Marsal20
    Poziom 13  

Witam!
    Mam teoretyczne pytanie, czy można w jednej instalacji grzewczej łączyć piec na paliwo stałe i kocioł gazowy?
    Założenie jest oczywiście takie, że nigdy nie pracują razem.
    Jakiego typu powinna taka być instalacja, układ otwarty (naczynie wzbiorcze) czy zamknięty?
    Co z pompą obiegu, kocioł ma swoją wbudowaną, dla pieca dodatkową?
    Pytanie to wynika z ciekawości, nie z potrzeby. Za jasne odpowiedzi dzięki.

• #2 27 Gru 2008 18:39
    WMichał
    Poziom 31  

Polecam dwa pierwsze ogłoszenia w tym dziale: Link

• #3 30 Gru 2008 17:17
    Usunięty
  • #4 20 Lis 2010 21:20
    hydro-man
    Poziom 17  

Witam
    gość przede mną powiedział, że kotły na paliwa stałe nie można stosować do układów zamkniętych. Otóż można od tego roku - warunek to: zabezpieczenie przed przyrostem niekontrolowanej temperatury (kotły z nadmuchem choć nie w 100%) ale są, najważniejsze zabezpieczenie to wężownica schładzająca w kotle z zaworem termicznym upustowym. Może są jeszcze inne zabezpieczenia nie wiem, ale że można stosować do układu zamkniętego to pewne. Natomiast połączenie z kotłem gazowym to tylko w osobnych pomieszczeniach /chociaż widziałem jeden obok drugiego też/.

Dodano po 3 [minuty]:

A jeszcze jedna sprawa - automatyka tych kotłów współpracujących to detal, ogólnie dostępna. Pozdrawiam

• #5 21 Lis 2010 14:24
    hydro-man
    Poziom 17  

witam
    Jak masz problem dalej podaj meila to ci prześlę niczym dokumentację - projekt. Na elektroda nie wchodzi bo jest rysowany w Wordzie. Odczyt bez problemu - jest pełny opis i kolorystyka. Pozdrawiam

• #6 21 Lis 2010 18:12
    WMichał
    Poziom 31  

Jeśli możesz to spakuj w archiwum rar i spróbuj wrzucić. Chciałbym się zapoznać z tym.

• #7 21 Lis 2010 18:18
    hydro-man
    Poziom 17  

Witam
    opisz wszystko co chciałbyś podłaczyć pod kociołki, gazowy wiszacy czy stojący, węglowy z wentylatorem czy też z podajnikiem, wymiennik ciepła itp.

• #8 21 Lis 2010 18:22
    WMichał
    Poziom 31  

Sprawę chcę potraktować czysto teoretycznie. Zapoznać się z projektem danego rozwiązania jakie jest w dokumencie o którym mowa wyżej.

• #9 21 Lis 2010 18:25
    hydro-man
    Poziom 17  

Witam
    ja sam rysuję to w Wordzie zapisuje akrobat i nie mogę tego wsadzic na elekktroda, ale jutro postaram sie zeskanować może wtedy. Dzieki

• #10 21 Lis 2010 22:13
    Piotr Pajkert
    Poziom 31  

Witam!
    Na pewno dasz radę Gimp-em 2.
    Cześć!

• #11 21 Lis 2010 22:42
    davvid80
    Poziom 17  

Pozwolę sobie uzupełnić info o kotle stałopalnym w układzie zamkniętym... dodatkowe obostrzenie, oprócz wężownicy schładzającej to maksymalna moc kotła nie przekraczająca 300kW...
    A tak na marginesie, trzeba uważać przy podłączaniu kilku źródeł ciepła, aby pracując nie "podbierały" sobie powietrza do spalania
    Pozdrawiam

• #12 21 Lis 2010 22:46
    hydro-man
    Poziom 17  

Witam
    przy takich kombinacjach należy wykorzystac dwa pomieszczenia wtedy uniknie się wiele innych problemów.Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME