Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kolumny do Yamahy RX-797

27 Dec 2008 18:52 6678 13
  • Level 10  
    Jakie kolumny byłyby najlepsze do muzyki począwszy od techno, house, hip hop czasami metal skończywszy na muzyce z lat 80 i 90 (dance, pop). Kolumny będą napędzane amplitunerem Yamaha RX-797. Na parę kolumn chcę wydać ok 1500 zł, maksymalnie mogę wydać 2000 zł. Narazie wypatrzyłem takie kolumny:
    Heco Metas 500
    Maestro II 180
    Maestro S
    Mission M35i
    Dali Concept 6

Które z tych kolumn będą najlepsze. Może są lepsze kolumny nie wymienione tutaj. Czekam na propozycje i na opinie osób które są posiadaczami lub mieli styczność z tymi kolumnami lub z innymi wartymi uwagi.
  • Level 17  
    ponoć najlepszym wyborem na stereo jest kupno wzmacniacza.
    Ale jesli to ma być ez do kina domowego to jest ok.
    Czemu wybrałeś rx-797 a nie np ax-497??
    ax to wzmacniacz :)

Stanąłeś widzę przed podobnym problemem co ja :)
    Ja to myślę nad maestro II 180 lub heco victa 700.
    Ale chyba będę skłonny wziąć maestro.

Czy do tego bedziesz kupował odtwarzacz CD lub DVD ?
    Jakiej firmy??
  • Level 11  
    Ja bym wybrał Maestro II 180. Maestro S też ponoć dobrze grają.
  • Level 10  
    Quote:
    ponoć najlepszym wyborem na stereo jest kupno wzmacniacza.
    Ale jeśli to ma być ez do kina domowego to jest ok.
    Czemu wybrałeś rx-797 a nie np ax-497??

Yamaha RX-797 jest amplitunerem stereo, który jest lepszy od ax-497.

Quote:
    Czy do tego będziesz kupował odtwarzacz CD lub DVD ?
    Jakiej firmy??

Nie będę kupował żadnych odtwarzaczy. Muzyka jest puszczana z komputera.
  • Level 11  
    Ja bym wybrał Meastro II 180. Słyszałem że Maestro S też są dobre.
  • Level 12  
    Zamiast Conceptów 6 kilka razy lepsze są Dali Blue 5005 (dostępne na allegro są najtaniej). Ale jak szukasz duzo dobrego basu to bierz Missiony

Według mnie to wybieraj pomiedzy "Dali Blue 5005, Missiony (te co podałeś) i ostatecznie Tonsil Maestro 180"

do tonsila nie jestem przekonany szczególnie, sam nie wiem dlaczego

Sam posiadam Dali Blue 5005 i AX-497
  • Level 10  
    Witam,
    Też noszę się z zamiarem kupna RX 797 i tez nie wiem jakie kolumny wybrać, dodtkowo chciałbym odwarzacz DVD ale jeszcze się nie zagłębiałem w ten temat.
    MAX chcę wydać 3000zł
    ja znalazłem jeszcze takie podłogówki :
    Magnat Quantum 507
    JBL Northridge E80 lub E 90

miał ktoś możliwość odsłuchu ?
  • Level 12  
    Mam w domu Maestro 180II z RX-797 tylko do tego jeszcze suba na GDN 30/120 bo jak dla mnie same Maestro miały za mało basu ale te kolumny grają dobrze jak na swoja cenę. Nie miałem ze dużego porównania z innymi ale mi się podobają.

Dodano po 36 [sekundy]:

Mam w domu Maestro 180II z RX-797 tylko do tego jeszcze suba na GDN 30/120 bo jak dla mnie same Maestro miały za mało basu ale te kolumny grają dobrze jak na swoja cenę. Nie miałem ze dużego porównania z innymi ale mi się podobają.
  • Level 28  
    mam ten sam zestaw i rzeczywiscie jak wlacze radio to bas gdzies znika ale slucham muzyki z kompa (SB X-fi) i tu niskiego basu nie bakuje.
  • Level 10  
    Które z tych kolumn są bardziej uniwersalne i nadają się do muzyki jak w pierwszym poście (techno, house, hip hop...): Magnat Quantum 507/607 czy Canton GLE 409?
  • Level 28  
    Glownie wlasnie takiej muzyki slucham i jestem bardzo zadowolony z moich Maestro II 180. Basu jest w nadmiarze i badzo nisko gra ale by tak bylo glosniki musza sie dobrze wygrzac. Niema za to nieprzyjemnego dudnienia od ktorego glowa boli i odechciewa sie sluchania muzyki.
  • Level 10  
    Może ktoś słyszał te Magnaty i tego Cantona? Opłaca się do których z nich dołożyć? Jak one brzmią? Czy może jednak pozostać przy Maestro. Jeszcze jedno Maestro S dużo różni się w jakości dźwięku od 180?
  • Level 10  
    U mnie Yamaha RX-797 gra z kolumnami Siesta .
    Wrażenia są rewelacyjne.
  • Level 10  
    Co myślicie jeszcze o Heco Metas 500 i o Yamaha NS 555 (czytałem, że są dobre do kiepsko nagranych mp3)?