Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP 2200 dn zacina kartki

27 Gru 2008 19:14 8594 21
  • Poziom 10  
    Drukarka HP 2200 z duplexem i siecią, w czasie pracy przy wydrukach jednostronnych wszystko jest ok, problem zaczyna się dopiero przy druku dwustronnym. Jeżeli drukuję do 2 kartek dwustronnych to też nic się nie dzieje, ale gdy liczba wydruków dwustronnych jest większa niż 2 to zaczyna blokować zawsze drugą kartkę na wyjściu, a w drukarce pod bębnem są dwie kartki, ta która wychodzi z duplexu i nowa pociągnięta z kasety. Proszę o doradzenie co może być tego przyczyną.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Sugeruję sprawdzić czujnik na płycie głownej pod rolką transportową w module duplexu
    Link jeśli nieskueczne to wymień rolkę RG5-5553-000CN transportową -opóznienia zadziałania czujnika mogą się w ten sposób objawiać wina zużyta rolka -mała średnica w skrajnym porzypadku trzeba wymienić sprzęgło z elektromagnesem RG5-5552-000CN Spring RB2-6271-000CN zacięcia raz na 20 kartek w duplexie - niedosprawdzenia tylko wymiana.

Pozdarwiam
  • Spec od drukarek
    Na początek może spróbuj przedmuchać i przeczyścić duplex.
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 31  
    Sprawdz prowadnicę duplexu. Trzeba wyjąć szufladę, zdjąć tylna klapę drukarki, zdjąć klapę duplexu, odkręcić prowadnicę duplexu i ją albo przeczyścić lub wymienić. jest tam mała roleczka, która jest być może wytarta.
  • Poziom 11  
    Ponieważ wasze wypowiedzi naprowadziły mnie na właściwy trop postanowiłem się pochwalić że wczoraj u siebie naprawiłem zacinanie dupleksu. Miałem ten sam problem że pojedyńcza strona drukowała się bez problemu w dupleksie, ale już jeśli były np dwie to następowało zacięcie. Pierwsza juś prawie wyszła z utrwalacza a druga utykała przed bębnem z tonerem.

Oczywiście winien był przekaźnik dupleksu i nie trzeba go wymieniać.
    Wystarczy wyczyścić blaszki zwory z resztek zużytej podkładki z klejem która ma za zadanie wygłuszać klikanie. Mój przekaźniek poprostu się skleił. Ale po wyczyszczeniu i złożeniu drukarki - dalej to samo. Po ponownym rozebraniu okazało się że tym razem skleił się ponownie , ale to już z powodu tego że rdzeń elektromagnesu trzymał go magnetycznie i sprężynka odciągająca nie dała rady odciągnąć.
    Dokleiłem w miejscu styku blaszek kawałek taśmy izolacyjnej jako podkładkę i teraz drukarka jak nowa - drukuje 100/100 bez zacięć.

Dobrze jest przy okazji przedmuchać transpoptory i wyczyścić małą rolkę w tacy dupleksu.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z kupioną używaną drukarką HP 2200dt, przebieg 105000, miała być po serwisie ale zacina kartki dzieję się tak tylko przy drukowaniu w dupleksie gdy drukarka zatnie się to po otwarciu dupleksu jedna kartka jest w dupleksie dokładnie na środku dupleksu nad podajnikiem dolnym (w połowie wysokości kartki trzyma ją taka mała rolka)- trzeba mocno wyciągnąć tą kartkę, początek drugiej kartki widać na wyjściu drukarki na tacę odbiorczą górną-ta kartka nie wypada z drukarki tylko zatrzymuje tak że widać jej pierwszą krawędź w otworze wyjściowym kartek - jak da się ją złapać za krawędź to wychodzi lekko.

Zawsze kartki zacinają się w tych miejscach.

Nie chciałbym odsyłać drukarki gdyż jest mi "na już" potrzebna właśnie z dupleksem, czy mogę coś sam tam poczyścić/wymienić? Śruby z tyłu drukarki są zaplombowane i jak otworzę to stracę rok gwarancji.

Drugi mniejszy problem to że na kartce drukowanej w dupleksie na stronie kartki która wychodzi na tacę odbiorczą górną drukiem do dołu jest zabrudzenie tak ~40-50 mm od góry i ~15mm od lewej krawędzi wygląda jak odbicie jakiejś rolki. A wszystkie rolki strasznie piszczą czym można je nasmarować ?
  • Poziom 17  
    wszystko co piszesz, wiąże się z rozkręceniem drukarki.
  • Poziom 10  
    Witam

Czy mógłbyś sprawdzić która to dokładnie rolka była ?
  • Poziom 9  
    Przyłączam sie do pytania o rolki.
    też mam problem z duplexem. Jedna kartki "spotykają się" w duplexie.
    Jak wysynąłem podajnik z papierem i otworzyłem duplex to zauważyłem że jedna kartka nakłada się na drugą.

Co trzeba wymienić / przeczyścić żeby drukowała dobrze?

W simplex nie ma żadnych zacięć.

I gdzie dokładnie jest czujnik, p którym pisze manticore?
  • Moderator
    Scaliłem tematy i posty Kol. shtzur
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam problem z hp2200. Podczas drukowania jednostronnego wszystko jest ok. Przy używaniu dupleksu kartki wychodzą pomięte. Nie wszystkie, ale czym więcej się drukuje tym częściej się to zdarza. Papier nie zacina się nigdy. Mnie na pewno wygrzewacz (są zaprasowane) ale czemu tylko przy wydruku dwustronnym - nie wiem. Papier nie jest najgorszej jakości. Może ktoś ma jakiś pomysł?
  • Spec od drukarek
    Stało się to nagle czy może po wymianie folii?
  • Poziom 12  
    Tak naprawdę trudno mi powiedzieć, bo drukarkę kupiłem jakieś 3 lata temu, jako używaną, przekonserwowaną, z małym przebiegiem. Spędziła lata w szafie drukując z rzadka pojedyncze kartki. Teraz chciałem ją używać. Fuser oglądałem - folia jest ok, ale jasnoszara - być może była wymieniona, bo kiedyś gdy miałem większy kontakt z drukarkami, nie przypominam sobie by HP dawał oryginalne folie w takim kolorze. Czerwony wałek dociskowy jest trochę pomarszczony, ale to chyba standard. Tor dupleksu wyczyściłem. Mała roleczka wygląda dobrze - ma "skórkową" fakturę więc dupleks nie był specjalnie używany co potwierdza licznik. Nie sprawdzałem elektromagnesu sprzęgiełka, ale jak napisałem, papier nie zacina się. A wymiana folii ma jakiś wpływ?
  • Spec od drukarek
    Czasami jak jest za gruba to może mieć wpływ na powrót z dupleksu. Rozumiem, że zagnieciony masz początek kartki?
  • Poziom 12  
    nie, pognieciona jest cała kartka po całej długości. Głównie przez środek
  • Spec od drukarek
    No to folia lub docisk. Nałóż może świeżego smaru na element grzejny.
  • Poziom 12  
    no tak zrobię. Znalazłem też starą oryginalną folię z 6MP - wymiary ma chyba te same - spróbuje przełożyć. Jakiego smaru używacie?
  • Użytkownik usunął konto