Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

asus x57v-problem z kamerka :(

gosiaaa87 27 Gru 2008 19:33 6694 9
  • #1 27 Gru 2008 19:33
    gosiaaa87
    Poziom 9  

co zrobić gdy wbudowana kamera w laptopie nie działa??? albo jak zainstalować ja jeszcze raz, albo jakieś sterowniki do niej, do modelu Asus x57v

• #3 27 Gru 2008 20:01
    mat_ed
    Poziom 43  

Przestała działać z dnia na dzień ?
    Sterowniki pobierz ze strony producenta.

• #4 27 Gru 2008 23:04
    gosiaaa87
    Poziom 9  

Romano 5809 dzieki za link...ale czy to jest tez do visty? czy tylko xp?

Dodano po 4 [minuty]:

mat_ed- szczerze mówiąc, to nie korzystałam z tej kamerki jeszcze wcale, od niedawna mam tego laptopa i jakoś teraz wymyśliłam, żeby ją sprawdzić:) instalował mi wszystko znajomy i nie przejmowałam sie niczym...myślałam, że wszystko jest ok.... więc nie wiem czy z dnia na dzień, czy od początku nie działała... spróbuje zrobić tak jak proponowałeś.... może któraś z waszych rad pomoże...dzięki...zobaczymy

• #6 30 Gru 2008 22:33
    gosiaaa87
    Poziom 9  

Romano dziękuję za kolejną radę... zrobiłam tak jak mówiliście, pobrałam sterowniki, ale nadal nic...

• #7 31 Gru 2008 00:16
    romano5809
    Poziom 23  

No to zaczynamy zabawę od początku... Sprawdź w Menadżerze Urządzeń (Panel Kontrolny - System), czy nie masz jakichś żółtych lub czerwonych znaczków przy którymś z urządzeń - rozwiń drzewko i sprawdź wszystko. Powinna być tam nazwa tej kamerki lub nierozpoznane urządzenie.

• #8 31 Gru 2008 14:34
    gosiaaa87
    Poziom 9  

Sprawdziłam, nie ma ani żółtych ani czerwonych znaczków... nazwy kamerki, ani nieznanego urządzenia też nie ma w menadzeru urządzeń... zainstalowałam program Webcam Max tak jak podpowiedział, ktoś na innej stronie i wtedy wykryło kamerę... w panelu sterowania jest nazwa asus Virtual camera.... i w pasku startowym jest, jak sie na nią klika to pojawia sie stronka o uruchomieniu programu, zapytanie czy kontynuować po kliknięciu na to nic więcej sie nie dzieje... czemu tylko przez ten zainstalowany program wykrywa? co jeszcze mogę, zrobić, sprawdzić żeby normalnie tez działało?

• #9 31 Gru 2008 19:26
    romano5809
    Poziom 23  

W sumie niewiele ci mogę pomóc, bo nie miałem do czynienia z takim laptopem. Jeżeli kamerka jest widoczna - to już połowa sukcesu... Jest kilka - kilkanaście programów, które obsługują kamerki - w tym także Skype, MSN itp.
    Wystarczy tylko w ustawieniach programu wybrać jako źródło
    video - "capture device". Także specjalnie tym programem Asusa od kamerki się nie przejmuj, bo pewnie i tak z niego
    rzadko kto korzysta. Powód? To kamerka internetowa niskiej jakości (0,35 mln pikseli interpolowana programowo do wartości 1,3 mln pikseli) - więc ani do nagrania filmiku się nie nadaje, ani do robienia zdjęć - tylko do rozmowy w komunikatorach internetowych. A komunikatory powinny ją prawidłowo wykorzystywać.

• #10 01 Sty 2009 12:37
    gosiaaa87
    Poziom 9  

romano, jeszcze raz dziękuję za wszystkie informacje i pomoc. Fakt kamerka ta nie ma mi służyć do robienia zdjęć i filmików. Więc może nie potrzebnie się tak przejmowałam działaniem od tak, ważne że programy ją wykrywają w końcu. A nie jest mi aż tak potrzebna, ale pytałam, bo wiadomo jak coś jest nowe, to chce się, żeby wszystko działała prawidłowo. pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME