Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja Win XP - przyspieszenie kompa

27 Dec 2008 19:41 1206 3
  • Level 14  
    Witam mam pytanie jak ustawić skonfigurować windows xp aby lepiej i szybciej działał
    U mnie zanim otworze mój komputer mija kilkanaście sekund,i tak prawie z każdymi programami.
    A oto moja konfiguracja
    AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Procesor 4200+, 2210 MHz

PAMIĘĆ 2 GB
    GIGABYTE GA-M61SME-S2L
    windows xp prof serwis pak 2 jak przyspieszyć prace lub co wymienić lub dokupić.
    W wspomnę ze testowałem rożne programy typu optymalizacja windows i nie pomogło
    Z góry dzięki za pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 43  
    Dysk twardy działa w trybie DMA? Sprawdź w Menedżerze urządzeń.
    Wklej screen z Menedżera zadań - zakładka procesy.
    Pobierz, zainstaluj i uruchom program HDTune. Następnie wklej screen'y z WSZYSTKICH zakładek programu.
    Czy w systemie masz wyłączone indeksowanie?
    Sterowniki wszystkie zainstalowane prawidłowo, brak wykrzykników w Menedżerze urządzeń?
  • Level 31  
    Po pierwsze upewnij się czy nie masz wirusów, trojanów lub innych robaków w systemie (podejrzane uruchomione procesy, autostart), jeśli system dawno instalowany to zrób defragmentację dysku, wyłącz indeksowanie na wszystkich dyskach jeśli masz NTFS, a poza tym: MenuShowDelay na 0 w Rejestrze, Wygląd menu i folderów klasyczny, Nie wyszukuj drukarek i folderów sieciowych, ustawienia kursora myszy zwiększ szybkość wskaźnika, wyłącz zbędne usługi takie jak aktualizacje systemu, Harmonogram chyba że korzystasz z nich, przywracanie systemu, wywal niepotrzebne programy z Autostartu i z kluczy Run w rejestrze.