Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Win XP - przyspieszenie kompa

Stefan01 27 Gru 2008 19:41 1128 3
  • #1 27 Gru 2008 19:41
    Stefan01
    Poziom 14  

Witam mam pytanie jak ustawić skonfigurować windows xp aby lepiej i szybciej działał
    U mnie zanim otworze mój komputer mija kilkanaście sekund,i tak prawie z każdymi programami.
    A oto moja konfiguracja
    AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Procesor 4200+, 2210 MHz

PAMIĘĆ 2 GB
    GIGABYTE GA-M61SME-S2L
    windows xp prof serwis pak 2 jak przyspieszyć prace lub co wymienić lub dokupić.
    W wspomnę ze testowałem rożne programy typu optymalizacja windows i nie pomogło
    Z góry dzięki za pomoc.

0 3
  • #2 27 Gru 2008 19:44
    mat_ed
    Poziom 43  

Dysk twardy działa w trybie DMA? Sprawdź w Menedżerze urządzeń.
    Wklej screen z Menedżera zadań - zakładka procesy.
    Pobierz, zainstaluj i uruchom program HDTune. Następnie wklej screen'y z WSZYSTKICH zakładek programu.
    Czy w systemie masz wyłączone indeksowanie?
    Sterowniki wszystkie zainstalowane prawidłowo, brak wykrzykników w Menedżerze urządzeń?

0
  • #4 28 Gru 2008 15:25
    Gelip
    Poziom 28  

Po pierwsze upewnij się czy nie masz wirusów, trojanów lub innych robaków w systemie (podejrzane uruchomione procesy, autostart), jeśli system dawno instalowany to zrób defragmentację dysku, wyłącz indeksowanie na wszystkich dyskach jeśli masz NTFS, a poza tym: MenuShowDelay na 0 w Rejestrze, Wygląd menu i folderów klasyczny, Nie wyszukuj drukarek i folderów sieciowych, ustawienia kursora myszy zwiększ szybkość wskaźnika, wyłącz zbędne usługi takie jak aktualizacje systemu, Harmonogram chyba że korzystasz z nich, przywracanie systemu, wywal niepotrzebne programy z Autostartu i z kluczy Run w rejestrze.

0