Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik UT 60B proszę o opinie użytkowników

Tomas666p 27 Gru 2008 21:06 1954 4
  • #1 27 Gru 2008 21:06
    Tomas666p
    Poziom 10  

Witam

Zastanawiam się nad zakupem tego miernika, http://www.uni-trend.com/UT60B.html

więc proszę o opinie na jego temat (wszystkie za i przeciw). Potrzebny mi będzie głównie do szeroko rozumianych pomiarów instalacji samochodowych (tzn. pomiar czasów wtrysku, szukanie przewodu obrotów, przewodu minusa cewki zapłonowej i td.) zaczynam zajmować się montażem LPG w autach (dopiero się uczę). Interesuje mnie także, czy dobrze rozszyfrowałem jedną z jego funkcji chodzi mi tu o pomiar wsp. wypełnienia 0,1-99,9% ja to rozumiem w ten sposób, że będę mógł zmierzyć np. czas wtrysku w ms. Proszę o ustosunkowanie się do moich przemyśleń tzn. czy dobrze rozumiem tą funkcję. A może szanowni Formowicze poleca mi inny miernik nadający sie do tego typu rzeczy..................

0 4
  • #2 28 Gru 2008 18:03
    Tomas666p
    Poziom 10  

Nie no dzięki za zainteresowanie, to może chociaż mi ktoś odpowie na ta część pytania ( Co to jest ten współczynnik wypełnienia 0,1 - 99,9%)
    Z góry dziękuje.........

0
  • Pomocny post
    #3 28 Gru 2008 18:17
    Awdeg
    Poziom 26  

Nie zmierzysz tym czas otwarcia wtrysku.Na googlach o współczynniku wypełnienia sygnału znalazłem 31000 fraz.Nie obrażaj sie ,tylko rusz głową,w tym zawodzie trzeba myślec logicznie aby byc dobrym,umiec znaleź informacje bo nikt ci nie poda ja na tależu.Według mnie ten miernik nie nadaje sie do diagnostyki samochodowej,ma zakresy pomiarowe które są ci zupełnie nie potrzebne,i jest zbyt wolny.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Gru 2008 20:16
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

Do warsztatu samochodowego są specjalne mierniki.
    Wpisz np. w allegro w dziale RTV i AGD › Elektronika › Aparatura pomiarowa słowo samochodowy a dostaniesz kilka linków do dedykowanych mierników.

Ten który podajesz w zapytaniu to uniwersalny miernik.

Do pomiarów czasu otwarcia wtrysku bardziej przydatny będzie oscyloskop niż miernik.

0
  • #5 28 Gru 2008 22:18
    Tomas666p
    Poziom 10  

Z tego co wyczytałem o współczynniku wypełnienia, faktycznie nie pozwoli mi on obliczyć czasu wtrysku, ale pozwoli mi np. stwierdzić czy dane auto na wtryskiwaczu ma jeden główny wtrysk w jednym cyklu roboczym czy ma też dotryski w czasie tego cyklu. Zaobserwuję to właśnie na podstawie zmiany wartości procentowej współczynnika wypełnienia na biegu jałowym. O ile dobrze zrozumiałem całą tą teorię zamieszczoną w internecie na temat powyższego zagadnienia.

0