Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skrzynia automat tiptronic sharan

27 Gru 2008 23:33 10775 3
  • Poziom 1  
    prosze o pomoc mam problem ze skrzynia automat tiptronic sharan 2002 gdyz szarpie przy zmianie biegow i je myli doradzono mi przed wymiana oleju urzyc srodka do czyszczenia skrzyni prosze o nazwe jakiego srodka najlepiej urzyc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Zanim zaczniesz coś czyścić w skrzyni skontroluj całą elektronikę ,musisz wypiąć kostki w skrzyni i wszystkich czujników ,sprawdzić czy nie ma na nich śladów nalotów oksydowania i wypsikać sprajem do elektroniki na poprawę połączenia.

Wystarczy,że jeden czujnik nie będzie miał kontaktu zawsze ci wyskoczy tryb awaryjny.

Następnie jaki masz olej w skrzyni i po jakim przebiegu czy nie jest przypadkiem spalony.
    jeśli masz podejrzenia co do oleju to powinieneś go wymienić na zasadzie wymiany dynamicznej czyli całość.

Możesz mieć zapchany filtr oleju.Z kontroluj stan oleju bo możesz mieć za mało a sprawdza się go na mocno rozgrzanym silniku i włączonym ,chyba że instrukcja pisze inaczej.Czyli musisz wykonać małą rundę 10km do 20km aby olej się dobrze wymieszał

Sprawdź na bagnecie czy nie ma tam opiłków ale tylko w świetle dziennym najlepiej widać coś w rodzaju metaliku.
    Masz sporo do sprawdzenia i kupę kasy do uratowania.
  • Poziom 18  
    nie uzywaj zadnego specyfika do czyszczenia skrzyni, zrob dynamiczna wymiane oleju w skrzyni, a wczesniej odczytaj bledy vagiem.
  • Poziom 19  
    Trochę moi poprzednicy nameszali Ci w głowie. Po pierwsze w tym samochodzie jest zamontowana skrzynia biegów typu ZF5HP19FL, lub J506 ( jatco ). W tej skrzyni nie ma bagnetu, a olej sprawdza się przez specjalny korek w misce olejowej przy temperaturze oleju 35-42 stopnie. ( w tej pierwszej w drugiej troszkę inaczej )
    Co do wymiany oleju to tak jak już ktoś tutaj napisał wymiana tylko i wyłącznie dynamiczna oczywiście razem z filtrem oleju. ( dotyczy tej pierwszej bo w drugiej wymienia się tylko olej a filtr jest wymieniany podczas naprawy skrzyni )
    Olej tylko i wyłącznie ESSO ( ja osobiście leje oryginał bo mam go w tej samej cenie ).