Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skrzynia automat tiptronic sharan

bogi 573 27 Dec 2008 23:33 12179 3
lampy.pl
 • #1
  bogi 573
  Level 1  
  prosze o pomoc mam problem ze skrzynia automat tiptronic sharan 2002 gdyz szarpie przy zmianie biegow i je myli doradzono mi przed wymiana oleju urzyc srodka do czyszczenia skrzyni prosze o nazwe jakiego srodka najlepiej urzyc
 • lampy.pl
 • #2
  MIRAS-S
  Level 19  
  Zanim zaczniesz coś czyścić w skrzyni skontroluj całą elektronikę ,musisz wypiąć kostki w skrzyni i wszystkich czujników ,sprawdzić czy nie ma na nich śladów nalotów oksydowania i wypsikać sprajem do elektroniki na poprawę połączenia.

  Wystarczy,że jeden czujnik nie będzie miał kontaktu zawsze ci wyskoczy tryb awaryjny.

  Następnie jaki masz olej w skrzyni i po jakim przebiegu czy nie jest przypadkiem spalony.
  jeśli masz podejrzenia co do oleju to powinieneś go wymienić na zasadzie wymiany dynamicznej czyli całość.

  Możesz mieć zapchany filtr oleju.Z kontroluj stan oleju bo możesz mieć za mało a sprawdza się go na mocno rozgrzanym silniku i włączonym ,chyba że instrukcja pisze inaczej.Czyli musisz wykonać małą rundę 10km do 20km aby olej się dobrze wymieszał

  Sprawdź na bagnecie czy nie ma tam opiłków ale tylko w świetle dziennym najlepiej widać coś w rodzaju metaliku.
  Masz sporo do sprawdzenia i kupę kasy do uratowania.
 • lampy.pl
 • #3
  neo2k
  Level 18  
  nie uzywaj zadnego specyfika do czyszczenia skrzyni, zrob dynamiczna wymiane oleju w skrzyni, a wczesniej odczytaj bledy vagiem.
 • #4
  automix
  Level 19  
  Trochę moi poprzednicy nameszali Ci w głowie. Po pierwsze w tym samochodzie jest zamontowana skrzynia biegów typu ZF5HP19FL, lub J506 ( jatco ). W tej skrzyni nie ma bagnetu, a olej sprawdza się przez specjalny korek w misce olejowej przy temperaturze oleju 35-42 stopnie. ( w tej pierwszej w drugiej troszkę inaczej )
  Co do wymiany oleju to tak jak już ktoś tutaj napisał wymiana tylko i wyłącznie dynamiczna oczywiście razem z filtrem oleju. ( dotyczy tej pierwszej bo w drugiej wymienia się tylko olej a filtr jest wymieniany podczas naprawy skrzyni )
  Olej tylko i wyłącznie ESSO ( ja osobiście leje oryginał bo mam go w tej samej cenie ).