Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota RAV4 D4D - czujnik ESP

27 Gru 2008 23:50 8993 8
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam taki problem z Toyotą RAV4: jak auto postoi na deszczu (nawet bez jazdy), powiedzmy pół godziny to następnie po uruchomieniu auta, pali się(raz intensywniej, raz słabiej) kontrolka ESP.Może ktoś z Grupowiczów wie, gdzie ew. może łapać zwarcie,co może być przyczyną? Kiedyś potraktowałem nadkola karczerem, może tam szukać?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Zgadywanie chyba nie ma sensu, podłącz tester odczytaj kody błędów i wtedy sie okaże gdzie i czego szukać. A jeżeli twierdzisz że to może być po myciu to sprawdż czuiniki ABS'u przy kołach.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Tester podłączany był w Toyocie, bo jak wracaliśmy to przestał działać prędkościomierz. Wtedy zapaliła się również kontrolka silnika. Po resecie wszystko wróciło do normy. Chodzi mi tylko o to gdzie szukać danych czujników, bo sytuacja się powtarza.
  • Poziom 14  
    Komputer jest pod deską rozdzielczą a czujnik na kolumnie kierowniczej dodaję schemat EPS do TOYOTA RAV4 / ACA30, 31, 33, 38 GSA33 ALA30
    jak masz jakiś inny to napisz
  • Poziom 10  
    Wracam do tematu, bo nic nie udało się narazie wskórać. Byłem w warsztacie, facet przejrzał wiekszość styków przy bezpiecznikach, przekaźnikach, większość kabli wokół silnika i nic. Nie ma objawów jakiejś korozji itp. Po podłączeniu do komputera okazało się że objaw ten nie jest rejestrowany jako błąd, błędów nie ma w komputerze. Były tylko odwołania do czujnika prędkości jazdy. Może on być przyczyną? Dziś po lekkim deszczu znowu kontrolki się lekko palą, już ręce opadają. Wiem, że wizyta w "profesjonalym" serwisie może się wiązać z wymianą kolejnych elementów aż do skutku a nie o to chodzi...

Ew. jesli chodzi o czujnik przyśpieszenia, wie ktoś jaki powinienem dokupić w razie chęci wymiany? Silnik to D4D 2.0.
  • Poziom 11  
    Sprawdź czujnik ABS lub koronki / łożysko od półosi sygnał na prędkościomierz idzie z ABS jeżeli jest niesprawny /pęknięcie/ będzie świrować wszystko.
  • Poziom 10  
    Sprawdzę przy najbliższej okazji. Trapi mnie tylko to, że dzieje się to tylko po kontakcie auta z wodą (jak pisałem deszcz lub mycie auta). Jak bezpośrednio po myciu zapalę auto, to wspomniane kontrolki już sie palą, bez ruszania autem z miejsca.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    czujnik jest na srodku auta pod podłokietnikiem na 100% a woda w rav4 leci na instalacje w srodku auta własnie przez nadkole zobacz instalacje w naroznikach z przodu po lewej stronie jest kostka w której idzie sygnał o predkosci auta juz to robiłem dużo razy.