Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic-TX-21JTP3 pasy na ekranie

28 Gru 2008 01:15 2054 9
 • Poziom 16  
  Witam wszystkich problem dotyczy pewnej sytuacji jaka pojawiła się w tym telewizorze. Zaczęło się od tego że TV wyłączało się po pewnym czasie. Wiec stwierdziłem że być może to zimne luty "gdzieś" a nie wiedziałem gdzie.
  Wiec wziąłem się do dzieła i poprawiałem tam luty gdzie popadło i było podejrzane. Co jakiś czas sprawdzając czy telewizor działa czy "już" nie. Aż doszedłem do tego puntktu ze jak wyciąłem płytę z obudowy to było okej jak wsadziłem to włączył się i obrazu migała dioda.
  Po 3h osiągnąłem cel poprawiając luty na scalaku odchylania V to był 3 pin który miał zimny lut. Uradowany podłączam pod antenę okazuje się ze nie ma obrazu tylko jakieś "wywijasy" i sporadycznie wskakująca fonia. Myślałem ze to antena ale okazało się ze na 2 TV działa. Mówię sobie coś gdzieś zetknąłem na tych 3 tranzystorach gdzie lutowałem obok odchylania V.
  Ale okazało się ze nie może być to bo jak podłączyłem DVD to wszystko na AV działa. Przez ostatnią resztę siedziałem i poprawiałem jeszcze raz te same luty i nic. Nawet przy włączonym żeby zobaczyć czy jakaś poprawa jest nawet otwarłem głowice co później okazało się ze połączenie od anteny było luźne. Ale i tak to nic nie dało jest tak jak było i ciągle są te pionowe wywijasy. Nie wiem sam już, na schemacie to tak mi się już pokręciło i nie wiem co się z czym je.

  Proszę o radę jeśli ktoś coś cokolwiek wie???
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Chassis Z7. Poszukaj. Ale z tego co piszesz, wysypała się pewnie pamięć.
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Popieram sugestię poprzednika, wstaw pamięć z nowym wsadem, znajdziesz w bazie elektrody, powodzenia.
 • Poziom 16  
  Ale jak to się dokładnie robi.
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Po pytaniu widać, że sam tego nie zrobisz. Musisz mieć programator, za pomocą niego "załadujesz" dany wsad do kości pamięci, następnie wlutujesz układ do TV i po problemie/czasem potrzebna jeszcze mała korekta np. geometrii w trybie serwisowym/. Musisz poprosić jakiegoś znajomego, który miał z tym do czynienia, o pomoc.
  pozdraw,
 • Poziom 16  
  To co robić może jakieś wskazówki mi ktoś poda. Bo tego tranzystora nie mogę poszukać. A ile kosztuje taki programator albo czy idzie go zrobić domowymi sposobami.

  Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

  Panasonic-TX-21JTP3 pasy na ekranie

  Znalazłem ten tranzystor ale nie wiem czy to to
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Link podany przez kolegę mietex dotyczy chassis Z5 a to nie to samo co Z7.
 • Poziom 16  
  Owszem kolega ma racje nie jest to samo. Wiec ten tranzystor Q201 znajduje się w innym miejscu i pełni inną rolę niż na schemacie. Wiec gdzie on jest ten mały smd który powoduje te zakłócenia.
  Wie może ktoś???
 • Poziom 16  
  OK nic nikt nie wie. Wiec TV poszedł już na czynniki pierwsze.
  Dzięki za wszystko temat zamykam.