Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP i "jednorazowa" stacja dyskietek USB

28 Gru 2008 01:29 1739 3
  • Poziom 28  
    Konfiguracja notebooka:
    Asus F5M-AP033, AMD Turion64, 2GB RAMu i USB 2.0
    Do tego mam stację dyskietek na USB, z której korzystam. I tu jest problem: Po odłączeniu stacji (bezpieczne usuwanie) mam normalny komunikat, że urządzenie można bezpiecznie usunąć z systemu.
    Na tym sprawa się kończy: Po ponownym podłączeniu stacji do komputera stacja jest wykrywana, pojawia się ikonka umożliwiająca usunięcie, jednakże litera dysku się nie pojawia.
    Stacja jest zawsze wykrywana jako coś jak "Stacja dysków USB Mitsumi" i można ją "bezpiecznie usunąć", jednakże nic to nie daje - cokolwiek zrobię, litery nie ma.

Ponadto w Menedżerze urządzeń dostaję następujący komunikat odnośnie stacji Mitsumi:
    Cytat:
    System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu, ponieważ poprzednie wystąpienie sterownika urządzenia jest wciąż obecne w pamięci. (Kod 38)

Pomaga dopiero restart komputera, jednakże nie chciałbym restartować kompa kilka razy dziennie.
    Jak można zmusić WinXP do zamontowania tego na nowo? Albo do zresetowania procesów używających sterownik?
  • Poziom 16  
    spróbuj może podłączyć do innego gniazda usb
  • Poziom 28  
    Próbowałem - nic to nie daje, niezależnie od kontrolera i gniazda mam to samo.