Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota corolla E11 wyłącznik zderzeniowy?

DjMapet 28 Dec 2008 11:57 11016 3
 • #1
  DjMapet
  Level 43  
  Witam, niedawno znajomy miał kolizje corollą, po 2 tygodniach po odebraniu samochodu od blacharza okazało się, że nie można go odpalić. Rozrusznik kręci, na świecach jest iskra, jedynie nie wiem czy dochodzi paliwo.
  Czy w tym modelu corolli zastosowano jakiś wyłacznik zderzeniowy lub odcięcia paliwa etc.? Jeżeli coś takiego jest to jak to wyłączyć żeby można było uruchomić samochód?
  Dodam, iż silnik zaraz po kolizji pracował do momentu jego wyłączenia.
  Pozdrawiam
 • #2
  TheBill
  Level 24  
  Informacja o poduszkach i czujnikach w Twoim autku.

  #################################################

  Czujnik satelitarny
  - Zadanie
  Zadaniem czujnika satelitarnego jest wykrywanie uderzeń bocznych i przesyłanie sygnału do zespołu sterowania, jeżeli przekroczona została wartość wcześniej określonego limitu.

  - Działanie
  Podczas uderzenia z boku czujnik satelitarny określa, czy siła kolizji jest wystarczająca do wysłania sygnału do zespołu sterowania. Zespół sterowania wykrywa, po której stronie pojazdu następuje kolizja, i określa czy i które poduszki powietrzne i/lub naprężacze pasów bezpieczeństwa mają zostać uruchomione.

  - Lokalizacja
  Czujniki satelitarne umieszczane są w pobliżu słupka B lub w siedzeniu.

  - Diagnostyka
  System SRS jest ważnym układem ograniczającym i wymaga on szczególnej uwagi!

  Przed przystąpieniem do pracy nad systemami SRS należy przeczytać wytyczne ogólne.

  Poprawną metodą sprawdzania czujnika satelitarnego jest sprawdzanie odczytu wbudowanych elementów diagnostycznych oraz wizualne sprawdzanie czy na czujniku, złączach wtykowych i okablowaniu nie występuje uszkodzenie i/lub korozja.

  Jeżeli czujniki satelitarne zostały zamontowane w siedzeniu, to należy zwracać szczególną uwagę na złącza wtykowe i okablowanie pod siedzeniem.

  Elementy satelitarne przesyłają informacje o działaniu czujnika do zespołu sterowania:

  - działanie elementu satelitarnego
  - awaria elementu satelitarnego
  - wykryto wypadek
  - polecenie rozwinięcia bocznej poduszki powietrznej
  Czujniki satelitarne są kierunkowe i muszą być zawsze zamontowane poprawnie.

  W tym celu poprzez złącze można odczytać dane na wbudowanych elementach diagnostycznych, w niektórych przypadkach przy użyciu kodu błyskowego. Patrz dane dotyczące konkretnego pojazdu.

  ###############################################

  Czujnik wypadkowy
  - Zadanie
  Zadaniem czujnika wypadkowego jest wykrywanie kolizji czołowej i przesyłanie sygnału do zespołu sterowania, jeżeli przekroczona została wartość wcześniej określonego limitu.

  - Działanie
  Podczas kolizji czołowej czujnik wypadkowy określa, czy siła kolizji jest wystarczająca do wysłania sygnału do zespołu sterowania. Zespół sterowania określa, czy i które poduszki powietrzne i/lub naprężacze pasów bezpieczeństwa należy uruchomić.

  Istnieją różne typy czujników wypadkowych, lecz zasada ich działania pozostaje taka sama. W takim czujniku, w przypadku kolizji, sprężyna stykowa zamyka się z powodu ciężaru poruszającego się wzdłuż toru w wyniku siły uderzenia. Siła, z jaką to następuje, jest dokładnie określona i wykalibrowana przez producenta.

  - Lokalizacja
  Czujnik wypadkowy może być zamontowany w komorze silnika, pod tablicą rozdzielczą lub w centralnym miejscu w pojeździe.

  - Diagnostyka
  System SRS jest ważnym układem ograniczającym i wymaga on szczególnej uwagi!

  Przed przystąpieniem do pracy nad systemami SRS należy przeczytać wytyczne ogólne.

  Poprawna metoda sprawdzania czujnika wypadkowego to sprawdzanie odczytu wbudowanych elementów diagnostycznych oraz wizualne sprawdzanie czy na czujniku, złączach wtykowych i okablowaniu nie występuje uszkodzenie i/lub korozja.

  Czujnik wypadkowy, którego nie można przetestować jako oddzielnego komponentu, przesyła informacje do zespołu sterowania.

  Czujniki wypadkowe są kierunkowe i strzałka pokazana na obudowie musi wskazywać w kierunku poruszania się pojazdu.

  W tym celu poprzez złącze można odczytać dane na wbudowanych elementach diagnostycznych, w niektórych przypadkach przy użyciu kodu błyskowego. Patrz dane dotyczące konkretnego pojazdu.
 • #3
  DjMapet
  Level 43  
  Dzięki wielkie. Poduszka nie wystrzeliła, napiancze pasów, jeśli są, nie zadziałały. Pytanie tylko czy jest jakiś wyłącznik (blokada) pompy paliwa, zapłonu?
  Pozdrawiam

  Dodano po 2 [godziny]:

  Sprawa została rozwiązana następująco: kilkakrotnie(z 10 razy) kręciłem rozrusznikiem po jakieś 10-12 sekund, i za którymś razem załapało, najlepiej podłączyć się pod akumulator innego samochodu.
  Dzięki i pozdrawiam:)
 • #4
  adampl1
  Level 14  
  Nie w tym samochodzie nie ma fabrycznie zamontowanych żadnych tego typu urządzeń