Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 32PW6516/01 - zabarwienia czarnego tła

Joanna B! 28 Gru 2008 15:51 756 1
  • #1 28 Gru 2008 15:51
    Joanna B!
    Poziom 9  

Witam, telewizor uzywany około 1,5 roku /nie wiem ile wcześniej-kupiony używany/, na początek wymiana modułu przez serwis RTV (w/g rachunku Painer SAA5667), jak do tej pory wszystko było OK, po wyłączeniu prądu /TV wyłączony z sieci/ nastąpiły następujące objawy /do TV podłączony tylko dekoder Cyfry/:
    -przy zmianie kanałów na dekoderze tło zamiast czarne w różnych kolorach ciemnej zieleni z jasno zieloną cieniuteńką częściowo przeplatająca się jakby sinusoidą położoną pionowo
    -podobny układ tylko mniej widoczny przy ciemnych tłach obrazu
    -kolory szczególnie przy czerwonym tle wyglącają jakby za różową mgiełką i w tym przypadku białe napisy są różowe
    -przy białym tle np skoki narciarskie wszytko idealnie
    -podciągnełam kontast przwie na maxa i dało minimalnie lepszy efekt
    -weszłam w funkcje serwisowe /SIM/ i torszkę poprawiło się ale nadal jest żle /korekta czerwieni jeżeli chodzi o moje poprawki/
    -po wejściu w funkcje SDM w kodach błędu wyścietla na pierwszym miejscu 7 /reszta to same zera/-również po zresetowaniu błędów
    Prośba o podanie informacji co to może być. Zgóry dziękuję za odpowiedzi.

Dodano po 3 [godziny] 47 [minuty]:

Jeszcze jedna uwaga, przy podłączeniu zasilania przy lekkim pporuszaniu odbiornika obraz "skacze" tzn zmienia się z wpełni dobrego na taki jak opisany powyżej.

0 1
  • #2 28 Gru 2008 18:47
    Krawczak
    Poziom 31  

Witaj , jeżeli przelutowanie płytki kineskopu nie pomoże stawiam na sam kineskop , spróbuj opukać delikatnie szyjke , możliwe że same "przeczyszczenie " katod usunie usterke na jakiś czas .Pozdr

0