Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS DVD R 75/021-problem z czyt. nowych płyt otwiera tac

28 Gru 2008 12:13 3020 16
  • Poziom 9  
    Witam, nagrywarka kupiona parę dni temu-używana, odtwarza wszystko co powinna, po włożeniu płyty czystej nowej DVD+R zaczyna ją "czytać" i samoistnie otwiera tackę /próby wykonałam na 2 rodzajach TDK i Platinium/. Wszystkie pozostałe funkcje i odbiór sygnałów poprawnie. Reset nagrywarki nic nie daje, próbowałam wgrać nowy soft /opisane objawy występowały również wcześniej/ ale zaczyna ładować i wyrzuca po chwili zły dysk i nastepnie błąd softu, ale działa dalej w tym zakresie co wcześniej opisałam. Czym to może być spowodowane. Czy mimo wszystko nie takie płyty /"uczulenie" na TDK i Platinium/Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. P.S. włożenie dvd-r komunikat NO DISC czyli tak jak powinno być-bez samoistnego otwarcia tacki.
  • Poziom 22  
    A sprawdziłasz innej firmy płyt? I sprawdź czy nie są porysowane. U mnie działają wszystkie tylko podczas nagrywania na nieznanej płyty pojawia ERROR DISC ale nagrywa i działa ta płyta. Spróbuj wytrzeć szufladę gdy one mogą być brudne i zamagnetowane. Sony jest kiepski bo na komputerze jest problem z odczytaniem itd.
  • Poziom 9  
    Witam, sprawdzałam tylko na tych o których pisałam, są to nówki nie porysowane, tyle jeżeli chodzi o problem z nagrywaniem, natomiast podkreślam ponownie jeżeli chodzi o odtwarzanie to wszystkie możliwe chodzą.
  • Poziom 22  
    Mogą zdarzyć że na płycie pisze DVD-R a po odczytaniu pisze DVD+R. Dziwię ze PLATYNUM u ciebie nie nagrywa Bo ja mam te i nagrywają dobrze. Możliwe że temperatura były inne np. z zimnego na ciepłe i wilgość gromadziły na DVD. A sprawdź na płycie firmy VERBATIM albo TDK.

Są płyty które nie ma rysy albo są małe fragmentu np. braku powłoki aluminiowej. trzeba przydzeć przy świetle płyty dokładnie.
  • Poziom 9  
    Na TDK-ach też sprawdzona objaw ten sam. Nie chodzi to że ona nie nagrywa-bo tego nie jestem wstanie sprawdzić jak na razie. PO UMIESZCZENIU PŁYTY NA TACY I WCISNIĘCIU CLOSE, NAGRYWARKA ZACZYNA CZYRAĆ PŁYTE NAPIS NA WYŚWIETLACZU READING I PO PARU SEKUNDACH NA WYŚWIETLACZU OPENING I TACKA Z PLYTĄ SAMA SIE OTWIERA BEŻ DOTYKANIA CZEGOKOLWIEK. JAK SIĘ OTWORZY DO KOŃCA TO ZNÓW MOŻNA JA ZAMKNĄĆ i tak wkółko.:-(((RESET USTAWIEŃ TEŻ NIC NIE DAJE. Wraca do pierwszej instalacji nagrywarki, po czym po ustawieniu wszystkiego tak jak było tak jest. Nie wiem czy są jakies kody serwisowe może ma blokadę jakąś z menu serwis blokującą nagrywanie-bo z płytami DVD-R na których nie można nagrywac tak się nie dzieje-po zakończeniu sprawdzania poprostu wyświetla NO DISC. Jeżeli chodzi o odtwarzanie to czyta wszystko bezproblemowo tzn "sklepowe-oryginalne" DVD, VCD, CD, CD-R z komputera, DVD z komputera po zmontowaniu w Nero /np. filmy z wakacji imprez/, filmy nagrywane na innej nagrywarce i to zarówno "+" jak i "-" oczywiście po sformatowaniu do DVD-Video. Tak więc na tej podstawie przypuszczam że laset OK. Wygląda to tak jakby była jakaś blokada na płyty czyste DVD+r tzn po rozpoznaniu czystej "+R" otwiera tackę
  • Poziom 22  
    Pewnie jakiś bład z pilota albo oprogramowania. Sprawdz jaką wersję softu masz, czyli:

w srodku napędu nie ma być płyty.

Klikasz w pilocie System Menu
    I skrzałką w dól na taki rysunek Pilota
    iskrzałka w prawo i potem w dół I pojai informacja softu np.:
    Di......... AN......... SV.............BE..................DV..........FP i BASE_SYS_.............

I tam w DI powinno być data np. 20040123.

A na dodatek sprawdziłasz na płycie DVD+ RW?
  • Poziom 9  
    Sprawdziałam, ale niewiele mi to mówi-bo nie wiem jaki dokładnie soft powinien być wgrany. Poniżej podaję to co mozna odczytac na ekranie:
    (c)PHILIPS 1999-2003
    Di E1/23110 AW 130069 SV67
    BE 10.3.23 DV
    P1_6_a I_P1_7_28 20030702_1310
    BASE_SYS_20030701_LFF13k 20030701_131ofp
    Nie wiem, dokupiłam podobną z słabym laserem /tak jak ta czyta wszystko tak ta druga tylko oryginalne dvd i cd-nawet mp3 nie chce przyjąc czystych nie widzi wogółe ale nie wyrzuca szuflady tylko daje NO DISC/-ale chyba patrząc po funkacjach jest nowszy soft bo np większe możliwości są w wyborze wyjść /w tej omawianej tutaj na forum tylko RGB i S-video/ a tam troche więcej, więc może poprostu zamiast się bawić to przełożyć cały układ lasera do tamtej i z dwóch zrobuić jedną-tylko czy się zgrają po przekładce. ale wolałabym tę rozblokować niż przekłacać częściowo środki

Dodano po 1 [minuty]:

Na DVD+RW nie sprawdzana
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    To sprawdź na DVD+RW. A po za tym masz stary Soft. Musisz wgrać nowsze oprogramowanie:
    Oprogramowanie nowsze I tam jest poradnik po angielsku jak zrobić żeby wgrać nowszy soft ;)
  • Poziom 9  
    Można powiedzieć że tego próbowałam(tzn nie miałam instrucji i nie wiem czy z tego co na szybko spojrzłam dobrze wypaliłam płytę), ale po kolei:
    Soft po sciągnięciu i rozpakowaniu wgrałam na czystą płytkę CD /jak dam radę jeszcze dzisiaj to sprawdze dokładnie warunki i procedury samego nagrania softu z instrukcji bo może tu popełniłam błąd/ w takiej formie że ROZPAKOWANY FOLDER OTWORZYŁAM I PRZEGRAŁAM NA PŁYTKĘ SAME PLIKI
    Zresetowałąm nagrywarkę-wprowadziłam ustawienia początkowe itd, wyłączyłam, włączyłam, włożyłam płytkę i dalej podaje to co pokazuje wyświetlacz:
    READING /chyba to OK/ Po kilku sek nagrywarka całkowicie się wyłącza zapala sie kontolak nagrywania na około 1 sek, po czym włącza się ponownie i dalej jest
    DOWNLAND /to też chyba dobrze/
    po pewnym czasie na wyświetlaczu
    INIT DISC /nie znalazłam na szybko tego komunikatu w instrukcji softu/
    Po kilkunastu sekundach może 1-2 minutach/
    BAD DISC na około 1 sek i ERROR DOWLAND i sie wyłącza na około 2 sek całkowicie, włącza sie ponownie na zasadzie pokazanie godziny na wyswielaczu, po wciśnieciu standby pozwala otworzyc tackę i wyjąc płytę i działa tak jak działała. Soft ściągałam na 2 razy i nagrywałam na 2 różne plyty /w takiej formie jak opisałam to wyżej/ jednak nie pamietam ustawień szybkości i innych parametrów-może tu leży diabeł w tym wszystkim, ponadto nigdzie nie doczytałam sie komunikatu jaki wyswietla tzn INIT DISC przed wyświetleniem BAD DISC. Postaram teraz dokładnie zrobić wszystko według instrukcji łącznie ze ściągnięciem od nowa softu-może to cos pomoże
  • Poziom 14  
    Joanna B! napisał:
    Sprawdziałam, ale niewiele mi to mówi-bo nie wiem jaki dokładnie soft powinien być wgrany. Poniżej podaję to co mozna odczytac na ekranie:
    (c)PHILIPS 1999-2003
    Di E1/23110 AW 130069 SV67
    BE 10.3.23 DV
    P1_6_a I_P1_7_28 20030702_1310
    BASE_SYS_20030701_LFF13k 20030701_131ofp
    Nie wiem, dokupiłam podobną z słabym laserem /tak jak ta czyta wszystko tak ta druga tylko oryginalne dvd i cd-nawet mp3 nie chce przyjąc czystych nie widzi wogółe ale nie wyrzuca szuflady tylko daje NO DISC/-ale chyba patrząc po funkacjach jest nowszy soft bo np większe możliwości są w wyborze wyjść /w tej omawianej tutaj na forum tylko RGB i S-video/ a tam troche więcej, więc może poprostu zamiast się bawić to przełożyć cały układ lasera do tamtej i z dwóch zrobuić jedną-tylko czy się zgrają po przekładce. ale wolałabym tę rozblokować niż przekłacać częściowo środki

Dodano po 1 [minuty]:

Na DVD+RW nie sprawdzana

Witam .. moim zdaniem układy optyczne w obu nagrywarkach już czas świetności mają za sobą . Zmiana oprogramowania nic nie zmieni, stawiam na wymiane lasera bądz całego napędu napewno specjaliści na tym forum to potwierdzą. pozostaje wyjąć blok optyczny i szukać nowego . Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Sprawdziłem też u mnie i tez nie mogę aktualizować do nowszej soft do wersji z lipca 2004 roku. Ale nagrywarka działa dobrze, nagrywa na wszystkich płyt i odtwarza wszystkie płyty.

Mi wydaje że trzeba regulować wysokość lasera do nagrywania. Mam osobę która ma ten sam nagrywarkę jak Joanna B i ja tylko że to jest zestaw kinowy i ma 6 lat i działa do dziś, mimo że dużo nagrywane są na DVD-R i kilkanaście razy na DVD-RW.
  • Poziom 14  
    airbites napisał:
    Sprawdziłem też u mnie i tez nie mogę aktualizować do nowszej soft do wersji z lipca 2004 roku. Ale nagrywarka działa dobrze, nagrywa na wszystkich płyt i odtwarza wszystkie płyty.

Mi wydaje że trzeba regulować wysokość lasera do nagrywania. Mam osobę która ma ten sam nagrywarkę jak Joanna B i ja tylko że to jest zestaw kinowy i ma 6 lat i działa do dziś, mimo że dużo nagrywane są na DVD-R i kilkanaście razy na DVD-RW.

Witam kolego jak już to reguluje sie wysokośc talerzyka zakładając że zna sie parametry serwisowe tego sprzętu na tym forum jest sporo materiału na temat optyki i diagnozowania uszkodzen , trzeba mozolnie szukac . pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Ten model nagrywa tylko +,pozdrawiam.
    Playback and recording
    DVD+RW (Digital Versatile Disc + rewritable)
    DVD+R (Digital Versatile Disc + Recordable)
    Playback only:
    DVD Video (Digital Versatile Disc)
    DVD-R (DVD-Recordable)
    DVD-RW (DVD-Rewritable) These discs can only be played back if the recording was made in
    video mode and the recording was finalised.
    Audio CD (Compact Disc Digital Audio)
    Super Audio CD (Only plays the CD layer of a hybrid SACD disc)
    Video CD (Format 1.0, 1.1, 2.0)
    Super Video CD
    CD-R (CD-Recordable) Audio/MP3 content
    CD-RW (CD-Rewritable) Audio/MP3 content
  • Poziom 22  
    Wiem, pomyliłem z - na + i miało być na DVD+R
  • Poziom 9  
    A czy cos to da jeżeli wymienię całe "kieszenie" z tacka i laserem pomiedzy nagywarkami-bo mam model jeszcze jeden z tym nowszym softem ale tam laser jest już na totelnym wyczerpaniu /odtwarza tylko oryginały i bardzo długo wczytuje/ a tu odtwarza przynajmniej wszystko /w tje "gorszej" nagrywarce jeżeli chodzi o laser to przynajmniej nie ma tego efektu otwierania tacki tylko obojętnie jaka nowa płyta to jest NO DISC. Więc przypuszczam że być może coś to da czyli tamta nagrywarka z tym nowszym softem i ten laser. Ale czy jest to sens takiej zabawy-czy lepiej i łatwiej a może poprostu odpowiedniej sprawdzić ustawienia lasera w tej nagrywarce zgodnie z sugestią zawartą powyżej
  • Poziom 14  
    Witam.... Pozdrawiam i życzę Ci wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku .
    Wariant który opisałaś jest co najmniej nie logiczny oba sprzęty nie widzą płyt więc o nagrywaniu nie ma mowy. Te napędy są zużyte i taka jest prawda. Spróbuj raczej szukać sprawny napęd , może ktoś ci pożyczy ze swojej nagrywarki do sprawdzenia to jedyne racjonalne wyjście byś się przekonała że tak jest .
  • Poziom 9  
    Witam, również wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, odnośnie logiki to i tak i nie, bowiem zawiozłam ją dzisiaj do serwisu /a raczej obydwie/ bo stwierdziłam że dalej sama nawet przy pomocy z tego forum już nic nie zdziałam. I tak odnośnie tego całego problemu który tu opisywałam. Ta nagrywarka od której zaczełam pisanie miała USZKODZONY SOFT JEDNAK BEZ JAKIEGOŚ RESERTU ZE STRONY SERWISU NIE MOŻNA GO BYŁO WGRAĆ SAMEMU DLATEGO TE PROBLEMY O KTÓRYCH PISAŁAM WCZEŚNIEJ. a odnośnie tej drugiej to tam faktycznie padnięty laser-więc teoretycznie możnaby zrobić podmiankę ale koszt nowego softu w stosunku do zabawy z wymianą laserów w nagrywarkach oraz możliwością ewent. uszkodzenia taśm przy wymianie jest nieadekwatny. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za okazaną pomoc