Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryczne promienniki podczerwieni

28 Gru 2008 12:22 4014 4
  • Poziom 16  
    Witam, chciałem zapytać o opinie na temat elektrycznych promienników podczerwieni czy są one zdrowe dla ludzi? czy długotrwałe naświetlanie nie ma jakiś efektów na zdrowiu samopoczuciu człowieka?
  • Poziom 9  
    Witam jezeli chodzi o promiennik podczerwieni to uzywam go w warsztacie lakierniczym do wygrzewania pomalowanych elementów. Mam go od 7 lat i czesto sie zdarza ze przebywam w pomieszczeniu g\kiedy on jest wlaczony puki co nie zaobserwowalem jakis skutkow ubocznych tak samo zapewnial mnie serwisant tak ze chyba wszystko jest ok
  • Poziom 21  
    czy masz na mysli żarówki 250W pomalowane na czerwono ??
    jesli to taka zarówka to bez róznicy czy siedzisz pod 100W czy 250 W kilka procent światła reszta promienowanie cieplne -podczerowne
  • Poziom 9  
    Nie chodzi mi o zarowki tylko o cos w rodzaju swietlowek tylko takie cienkie nagrzewaja sie do czerwonosci i daja bardzo duzo ciepla
  • Poziom 37  
    Witam, promieniowanie podczerwone to takie jak wytwarza m.in. kominek więc nie jest szkodliwe, promienniki elektryczne wytwarzają jeszcze pole elektromagnetyczne ale to tylko w bezpośredniej bliskości promiennika.