Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips AZ1830 - dziwne problemy z odtwarzaniem z CD

28 Gru 2008 12:36 1538 4
 • Poziom 24  
  Witam

  Radioodtwarzacz Philips AZ1830 po włożeniu płyty zamknięciu klapki i przełączeniu przełącznika w pozycję CD soczewka jedzie do środka płyty i w krańcowym położeniu zębatka zaczyna przeskakiwać, nie znajduje płyty.

  Gdy otworzę klapkę, włożę płytę i bez zamykania klapki przełączę na CD a następnie zamknę klapkę wtedy nie dzieje się nic. Nie ma nic na wyświetlaczu, płyta się nie kręci, soczewka nie jeździ. Wtedy otwieram a następnie zamykam klapkę ponownie po tym zabiegu płyta rusza i zaczyna grać.

  Co jest nie tak?
 • Poziom 18  
  Mam trzy takie boombox-y, tak samo się zachowują, czy jest to problem z samym laserem? Może ktoś ma pomysł na wadę tego sprzętu?
 • Poziom 24  
  arcady11 napisał:
  Mam trzy takie boombox-y, tak samo się zachowują, czy jest to problem z samym laserem? Może ktoś ma pomysł na wadę tego sprzętu?


  Raczej nie jest to problem z laserem, bo gdy zrobię tak jak opisuję powyżej to odtwarza wszystkie płyty z każdym razem.
 • Serwisant
  Najprawdopodobniej któraś z gałęzi nie ma zasilania, albo brak informacji z położenia mechanizmu.
  A możesz sprawdzić czy chodzi soczewka góra dół ?
 • Poziom 29  
  Oczywiście problem będzie po stronie sanek lasera, gdyż po podaniu zasilania muszą się one ustawić, a do tego muszą być sprawne limit switche. Najprawdopodobniej wewnętrzny switch szwankuje i serwomechanizm sanek nie potrafi ustalić pozycji z laserem- sam napisałeś, że zębatka terkocze.