Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z internetem w rejestratorze AVC-787

szopen_maciek 28 Gru 2008 12:58 1796 6
  • #1 28 Gru 2008 12:58
    szopen_maciek
    Poziom 9  

witam.
    Posiadam rejestrator AVC-787, jest on podłączony do internetu GHNET, skonfigurowany na adres statyczny (wszystko co tam potrzeba podał mi GHNET).
    Zamówiłem usługę dostępu do internetu, przyszedł technik i podłączyli. Wtedy wszystko działało, aż nagle przestało.
    Mój problem polega na tym, iż nie moge się połączyć z rejestatorem przez internet. Gdy dzwonie do GHNET mówią mi że od nich PING`i dochodzą i że widzą rejestrator w sieci.
    Poprosiłem by znów przyszedł technik, i jak był to akurat internet działał i nie było problemów, więc powiedział że wszystko jest w pożądku.
    Jednak po kilku dniach znów cos wywaliło i nie mam internetu. Próbowałem restartować rejestrator, od nowa wpisywać konfigurację sieci ale to nic nie pomaga.
    GHNET uważa że oni widzą rejestrator w sieci, że PING`i dochodzą więc musi być ok, a jednak nie jest. Gdy próbuje się łączyć za pomocą programu lub przeglądarki to wyskakuje informacja że nie ma takiego adresu.
    Próbowałem też na innych komputerach ale wszędzie jest to samo. Co może być przyczyną, i jak dokładnie sprawdzić czy napewno internet jest ok. Internet jest zabezpieczony poprzez MAC adres karty sieciowej rejestratoa.

Z góry dziekuję za wszelkie pomysły, pomoc.

0 6
  • #2 28 Gru 2008 13:14
    abdenagof
    Poziom 23  

podejdz na miejsce z laptopem, skopiuj mac adres z rejestratora do karty sieciowej lapka i porób testy

0
  • #3 28 Gru 2008 13:17
    tehaceole

Poziom 28  

A masz pewność, że przekierowali Ci porty na sieć zewnętrzną? I jak łączysz sięz rejestratorem? W LANie? Czy przez internet? Jeżeli prez internet to musisz znać adres www nadany przez jakiegoś DNSa np: moj-rejestrator.no-ip.info, jednak jeśli ten adres podasz w sieci LAN to nie połączysz się z rejestratorem. No i na odwrót, jeśli chcesz połączyć się z internetu to nie możesz podawać bezpośredniego IP rejestratora.

0
  • #4 28 Gru 2008 13:40
    szopen_maciek
    Poziom 9  

jak zmienić mac w karcie sieciowej pod vista.
    Z rejestratorem łącze się przez internet.
    Wczesniej łączyłem sie również przez internet wpisując w przeglądarke lub program ten adres i było ok.

0
  • Pomocny post
    #5 28 Gru 2008 14:50
    tehaceole

Poziom 28  

wlasciwosci karty sieciowej / konfiguruj / zaawansowane / network adress / wartość (tu podajesz MAC)

0
  • #6 01 Sty 2009 10:20
    soltys_w
    Poziom 24  

Jeżeli chcesz sprawdzić czy jest internet najlepiej byłoby podłączyć router i sklonować MAC karty rejestratora. Osobiście polecałbym router z opcją podbijania TTL (nie wiem czy wszyscy dostawcy z Krakowa stosują to zabezpieczenie IMO lepiej mieć niż nie, a pieniądze za sprzęt te same...) Modele na szybko znalezione to Asmax BR-604 (BR-604G z wifi), Planet XRT-401D, OVISLINK WL-1500R.
    Przy odrobinie szczęścia rejestrator będzie działał poprawnie za routerem (nie znam tego sprzętu :() i jednocześnie będziesz miał dostęp do internetu na komputerze.
    Przyczyny nie działania internetu mogą być różne - może zawieszać się switch, może być gdzieś uszkodzony kabel albo woda w nim, może zatykać się łącze dostawcy - musiałbyś porozmawiać z innymi użytkownikami sieci.

0
  • #7 12 Sty 2009 09:10
    szopen_maciek
    Poziom 9  

A jeśli rejestrator widać w sieci lokalnej, a poza nią juz nie?

0