Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia MASTERCOOK elegance - piekarnik się nie włącza

duszek-82 28 Gru 2008 13:30 16620 6
  • #1 28 Gru 2008 13:30
    duszek-82
    Poziom 2  

Witam.
    mam problem z kuchenką gazowo-elektryczną MASTERCOOK elegance - nie wiem dokładnie jaki to model, ma wyświetlacz i zapalarkę w przycisku.
    problem jest taki - piekarnik padł - gdy przekręci się pokrętło..na wyświetlaczu pojawia się temperatura, ale na tym koniec...nic w środku nie świeci, nie grzeje,nie dmucha (wentylator).
    czy tak kuchenka ma jakiś bezpiecznik, który mógłby się przepalić ? co może być przyczyną i jak to naprawić, dodam, że wyświetlacz działa prawidłowo

4 6
  • #2 28 Gru 2008 17:45
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Często wypala się styk na przełączniku albo któryś przewód przepalony.

2
  • #3 28 Gru 2008 22:07
    maciejesiuaga
    Poziom 15  

kolego ustawiony jest zegarek jesli nie to zycze powodzenia gro ludzi wyłączy z sieci piec a potem nie może właczyć piekarnika ustaw zegarek

0
  • #4 20 Lut 2010 23:22
    Hextor
    Poziom 9  

Witam, mam problem z piekarnikiem mastercook typ 2468.AO. Ustawiłem godzinę, ustawiłem temperaturę, kręce pokrętłem od piekarnika, ale nic się nie dzieje, nie włacza się wiatrak, nie świeci żarówka, nie grzeje. Natomiast, płyta kuchenki działa dobrze.

Probowałem postąpić zgodnie z instrukcją ale to nic nie dało.

Aha i jeszcze jedna rzecz jak przekrece pokrętło to sie pojawia na lcd temperatura, a jak jest na 0 to znika. Więc pokrętło działa chyba ok.

1
  • #5 21 Lut 2010 09:23
    pawel12
    Poziom 19  

Hextor do sprawdzenia przełącznik funkcyjny-często wypalają się styki ,dobrze obejrzyj go od dołu,sprawdż termik na tylnej ściance.

2
  • #6 22 Lip 2011 14:00
    david-92
    Poziom 11  

duszek-82 napisał:
    Witam.
    mam problem z kuchenką gazowo-elektryczną MASTERCOOK elegance - nie wiem dokładnie jaki to model, ma wyświetlacz i zapalarkę w przycisku.
    problem jest taki - piekarnik padł - gdy przekręci się pokrętło..na wyświetlaczu pojawia się temperatura, ale na tym koniec...nic w środku nie świeci, nie grzeje,nie dmucha (wentylator).
    czy tak kuchenka ma jakiś bezpiecznik, który mógłby się przepalić ? co może być przyczyną i jak to naprawić, dodam, że wyświetlacz działa prawidłowo

Jest to MAstercook 3400 ELEGANCE.A godzina jest prawidłowo ustawiona na zegarze?

3
  • #7 06 Sty 2017 12:58
    Avascik1987
    Poziom 4  

Witam. Mam podobny problem jak koledzy. Chodzi o piekarnik model 2640.A0. Tak samo jak u kolegi godzina jest ustawiona zegar działa a nie ma reakcji. Nie grzeje i termoobieg też nie kręci. Proszę o podpowiedzi co można sprawdzić.

Z góry bardzo dziękuje

4