Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra C 2002 r problem z ESP

johny604 28 Gru 2008 14:49 5203 4
  • #1 28 Gru 2008 14:49
    johny604
    Poziom 13  

witam. mam problem w vectra C 2002r po wymianie przekładni kierowniczej świeci ESP .byłem u elektryka i kts sprawdził tylko jaki jest kąt skrętu (u mnie do zera brakuje dwóch jednostek ponoć wystarczy zrobić kalibrację konta skrętu) ale KTSem się nie da .W oplu powiedzieli mi że uszkodzona jest tasiemka pod kierownicą i mam tą całą część wymienić, natomiast elektryk twierdzi że taśma ma pod sobą tylko sygnał i airbag . chcą mnie naciągnąć???? co robić?

0 4
  • #2 28 Gru 2008 15:12
    jacek__z
    Poziom 12  

Trzeba skalibrować kąt skrętu i powinno być dobrze.
    A co do taśmy gdyby była zerwana to poduszki też by świeciły

Dodano po 2 [minuty]:

A serwis wiadomo , pseudo mechanicy , którzy mogą więcej popsuć niż naprawić.

0
  • #3 28 Gru 2008 15:31
    johny604
    Poziom 13  

też tak myślę bo przed wymianą było ok . a jak myślicie czy to może być wina jakiegoś CIM ,jakie są objawy zepsutego tego CIMA

0
  • #4 29 Gru 2008 20:34
    michael82
    Poziom 15  

Witam szanownych kolegów!
    Może być wina CIM-a(zintegrowany moduł kolumny kierownicy), ale nie musi. W pierwszej kolejności należy się OPR ludziom z serwisu. Taśma nie ma tu absolutnie nic do rzeczy, problem leży w czujniku kąta skrętu, który to znajduje się w CIM-ie. Zacząć trzeba od kalibracji, więc podjedź do innego serwisu i poproś o kalibrację czujnika, bo ten serwis chciał cię naciągnąć na grubo ponad 1000pln.
    Objawy zepsutego CIM-a to np. brak możliwości skalibrowania czujnika kąta skrętu(kalibrujemy, trochę działa i znowu zapala kontrolkę), wadliwa praca wycieraczek, tudzież kierunkowskazów, immo, itp...

Pozdrawiam!

0
  • #5 29 Gru 2008 21:13
    johny604
    Poziom 13  

no u mnie nic z tych rzeczy się nie dzieje autko śmiga bez zarzutów tylko świeci to ESP.

0