Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Gorenje VCK 1800 EA - brak mocy

28 Gru 2008 15:41 2483 8
  • Poziom 10  
    Witam dwa tygodnie po gwarancji zepsuł się odkurzacz gorenje
    Po sprawdzeniu w domu, (laika), jestem
    przekonany, iż nie jest to kwestia silnika. podłączałem na krótko. Proszę o opinię, czy to może być wina czego innego niż silnika. jest tam również jakiś układ scalny. i jak we własnym zakresie mógłbym to naprawić.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    Witam. Co dokładnie jest z tym odkurzaczem. Nie działa, działa na małych obrotach, działa ale nie ciągnie. Jak podasz więcej informacji to na pewno coś poradzimy.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie, odkurzacz ma regulowanie mocy ssania, i po prostu ta moc osłabła, - nie ciągnie w odpowiedniej sile, Worek wyczyściłem, wąż nie jest zapchany, szczotki nie iskrzą, Rozebrałem odkurzacz i podłączyłem silnik na krótko, huk że aż miło, ale i tak dostatecznie nie ciągnął -moim zdaniem ( może dlatego, iż nie był do końca skręcony), w środku jest jakiś układ elektroniczny, może on coś ma z tym wspólnego. Ale ja prosty laik jestem. wiec go po prostu przeczyściłem z kurzu oraz styki, sprawdziłem szczotki, Oddałem wcześniej do autoryzowanego serwisu i wydaje mi się ze facet mnie po prostu zlał- powiedział, że uszkodzony silnik, ale moim zdaniem nawet go nie odkręcał. Dziś oddałem gdzieś indziej- zobaczę jaka będzie diagnoza.(oby nie droga) moim zdaniem to pierdoła elektroniczna, ale się na tym nie znam.
  • Poziom 18  
    Brak mocy silnika objawia się niskimi obrotami ibuczeniem.Jak silnik pracuje wyjęy z odkurzacza prawidłowo,to należłby może sprawdzić wąż ssący,czy nie jest zapchany.
  • Poziom 10  
    odkurzacz źle działa bez węża, a wąż sprawdzałem
  • Poziom 18  
    To chyba musisz się zająćl ektroniką.
  • Specjalista AGD
    Jeżeli odkurzacz podłączony na krótko nie iskrzył pracował z pełną mocą, ale miał słaby ciąg, do wymiany będzie prawdopodobnie turbinka silnika. Co do elektroniki uszkodzona może być gdy nie ma płynnej regulacji obrotów, lub odkurzacz nie działa w ogóle. Jeżeli nie ciągnie podłączony na krótko do sprawdzenia jeszcze ewentualne pęknięcie obudowy w okoloicy kólka oraz nieszczelności.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i za zainteresowanie, co prawda sam nie naprawiłem ale sporo się dowiedziałem odkurzacz odebrałem dziś z naprawy. Naprawa kosztowała mnie 37,20,- zł i śmiga. Polecam serwis w Pruszkowie. (dla zainteresowanych PRIv) i odradzam autoryzowany na naprawie pogwarancyjnej w tej samej miejscowości.
    POZDRAWIAM