Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lampki choinkowe led jak zrobić by świeciły cały czas?

malefisto 20 Dec 2021 21:56 48975 99
    pepe_lodz
    Level 15  
    Przewody z 2 i 3 razem trzeba do minusa na mostku dać a ten z 0 zostawić na miejscu i wtedy działa.
    ukosz
    Level 2  
    Mam lampki z efektem flash, czy cos tu moge zmostkować aby lampki świeciły cały czas? Lampki choinkowe led jak zrobić by świeciły cały czas? Lampki choinkowe led jak zrobić by świeciły cały czas?
    zybex
    Helpful for users
    Tu masz tylko mostek prostowniczy i kondensator filtracyjny na wyjściu. Te elementy nie decydują o efekcie flash.
    HD-VIDEO
    Level 42  
    Znaleźć LED migające i wstawić LED zwykłe
    ukosz
    Level 2  
    Hmm, nie mam nic innego przy tym sznurze, jedynie rezystory przy ledach i to co na zdjęciach...
    gumisie
    Level 43  
    ukosz wrote:
    Hmm, nie mam nic innego przy tym sznurze, jedynie rezystory przy ledach i to co na zdjęciach...
    HD-VIDEO wrote:
    Znaleźć LED migające i wstawić LED zwykłe
    Czasami te migające, różnią się wyglądem, warto sprawdzić.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    gumisie wrote:
    Czasami te migające, różnią się wyglądem
    Jeśli są przezroczyste, to można zauważyć przy strukturze diody maleńką czarną kropkę - to układ "od migania".
    gumisie
    Level 43  
    398216 Usunięty wrote:
    Jeśli są przezroczyste, to można zauważyć przy strukturze diody maleńką czarną kropkę - to układ "od migania".
    Owszem, lecz czasami taką diodę można odróżnić od innych, po wyglądzie (inny kształt, wielkość itd...).
    398216 Usunięty
    Level 43  
    gumisie wrote:
    czasami taką diodę można odróżnić od innych, po wyglądzie (inny kształt, wielkość itd...).
    Wiesz... kilkanaście najróżniejszych migających miałem w łapkach i żadnej różnicy wyglądu zewnętrznego nie zauważyłem. Owszem zdarzają się diody do specjalnych zastosowań - także migające, ale te raczej są mniej powszechne.
    A zresztą: https://www.google.com/search?q=led+migaj%C4%...HZjlAmsQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1440&bih=706&dpr=1
    Tomek42341
    Level 10  
    pepe_lodz wrote:
    Tomek42341 wrote:
    Witam.
    Posiadam taki układ czy da radę go zrobić aby lampki świeciły na stałe. Będę wdzięczny za informacje.
    Lampki choinkowe led jak zrobić by świeciły cały czas? Lampki choinkowe led jak zrobić by świeciły cały czas?

Witam
    Czy udało się komuś przerobić ten układ na ciągłe świecenie?

Niestety nie udało mi się tego przerobić

Dodano po 1 [minuty]:

zybex wrote:
    Nie widać mostka ale nie dalej jak wczoraj zrobiłem komuś inny łańcuch dając tylko mostek na wejściu 230V (mostek 2A/1000V ale może być nieco mniejszy) i 0,22µF/630V na stałym i dalej to na łańcuchy led-ów. Tu biegunowość jest już istotna. Trafiłem za pierwszym razem. Dla bezpieczeństwa próbę zrobiłem przez żarówkę 100W.
    Odnośnie tego zdjęcia wyżej, to czy ten sterownik jest zasilany na pewno bezpośrednio z sieci ~230V? Pytam, bo coś mi tu nie pasuje. Chodzi o to, że jeden punkt lutowniczy jest wspólny a nie powinien.

Tak to jest zestaw na 230V. Niestety kombinowałem i zostawiłem bo nie wiem jak to połączyć na stałe