Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pasek rozrządu-kiedy wymieniać

28 Gru 2008 17:37 11761 14
  • Poziom 12  
    Witam!Mam pytanie z racji tego ,że jestem od niedawna właścicielem tego modelu opla.Chodzi mi o pasek rozrządu a dokładnie jak można sprawdzić czy był wymieniany,czy trzeba wymienić,po jakim czasie trzeba to zrobić,dodam ,że auta ma 100tyś przejechane!Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi!!!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak byś jeszcze napisał co to za auto i jaki silnik to może by ci ktoś odpowiedział.
    corsa 1,2 '94?
    60 tys
    jak nikt nigdzie nie napisał to nie sprawdzisz czy wymieniany
  • Poziom 42  
    Jak zwykle......... masz na myśli rower Opla z czterema wałkami na łańcuchu
  • Poziom 11  
    nigdy nie ufaj sprzedawcy. lepiej zrób rozrząd i miej spokojny sen. a rozrzad to tak srednio co 50000tys. tylko napisz jaką masz fure!!!!!!1
  • Poziom 15  
    Kupiles auto ktore ma 100tys. km przejechane - wymieniasz. Proste. I nie sam pasek, ale caly komplecik (rolki, napinacze, pompa wody i co tam jeszcze jest na pasku)
    Chyba ze masz silnik bezkolizyjny i weza w kieszeni, wtedy wymieniasz dopiero jak sie zerwie.
    Równie dobrze może to być silnik z łańcuchem.
    Poczekajmy aż autor raczy uzupełnić opis.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Przepraszam wszystkich za nieumieszczenie tych info.A więc opel corsa 1994 silnik 1.2 oczywiście benzyna,kupiłem go w uk,tutaj sie nim poruszam,około 80tyś mil,to gdzie koło 100tys km.Niestety niemam żadnej informacji czy był wymieniony czy nie.Pozdrawiam
    1.2 8v co 60tyś pasek
    1.2 16v łańcuszek jest to można ocenić jaki jego stan jest.
  • Poziom 12  
    To raczej powinien byc juz wymieniony ale pewności napewno niebęde miał!
    Jak masz 8v to wymień dla świętego spokoju. Koszt mały a szkody mogą być duże.
  • Poziom 38  
    pasek kosztuje ok 35zł plus wymiana ,ale jak już pęknie to troche większe koszty.Musisz sam wybrac.
    W tym przeliczaniu mil na km pomyliłeś się o jakieś 30tys km
  • Poziom 13  
    Wymieniaj co 60 tyś.I nie będziesz zaskoczony na trasie jakby miał ci pęknąć.