Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

carisma - problem z obrotomierzem i nie tylko

przemo166 28 Gru 2008 18:05 1445 3
  • #1 28 Gru 2008 18:05
    przemo166
    Poziom 14  

Auto to mitsubischi carisma 98 rok tdi.
    Problem podstawowy jest taki, że czasami (ale coraz częściej) obrotomierz wskazuje zero pomimo że slinik pracuje normalnie. Zużycie paliwa wzrosło o 1litr. W czasie jazdy gdy obrotomierz spadnie do zera to w momencie skręcania zapala się lampka ładowania i skręcanie jest bardzo ciężkie jakby pompa wspomagania stawała. Na postoju też zauważyłem gdy ktoś mi skręca kierownicą to stają kułka napędzające pompe wspomagania. Czy to pompa się przytyka, czy może jej łożyska się zacierają. Muszę wspomniec jeszcze, że spadające wskazówka obrotomierza wcześniej (3 miesiące) towarzyszyły tylko po włączeniu się klimatronica. Wymieniłem pasek wieloklinowy ale to nie pomogło. Może to problem z jakimś impulsatorem? Ale czy by wtedy stawały kółka pasowe. Za wszelkie rady z góry wielkie dzięki.

Dodano po 5 [minuty]:

jeszcze dodam że od kilku dni powyżej 3200 obrotów coś klekota w silniku jakby zawory. Czy mógł przeskoczyc rozrząd???

• #2 02 Sty 2009 21:27
    przemo166
    Poziom 14  

okazało się że uległo uszkodzeniu koło pasowe ze stabilizatorem drgań ktore napędza wszystkie urządzenia.
    rozrząd został wyminiony.
    Klekotanie po przekroczeniu 3000 obrotów pozostało.

• #3 02 Sty 2009 21:43
    krzycho_1967
    Poziom 12  

no właśnie ....bo obroty w dieslach brane są zazwyczaj z alternatorów

• #4 29 Kwi 2009 17:25
    przemo166
    Poziom 14  

odnośnie klekotania to była wina pompy wodnej której brakowało 2,5 litra płynu
    Dzięki za zainteresowanie

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME