Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie umiescic zmywarke?

marbab 28 Gru 2008 18:03 9243 17
  • #1 28 Gru 2008 18:03
    marbab
    Poziom 10  

Witam,
    Planuje zakup zmywarki. Zastanawiam sie nad 60, miejsce w kuchni mam, najwyzej zrezygnuje z jednej szafki. Problem w tym, ze miejsce, w kotrym najbardziej pasowalaby mi zmywarka jest oddalone od zlewu o szerokosc kuchenki + 50cm innej szafki. Woda i odplyw doprowadzone (obok znajduje sie pralka). Slyszalem opinie, ze zmywarka musi znajdowac sie przy zlewie, aby uniknac chlapania na podloge, kiedy chcemy naczynia z zaschnietym jedzeniem najpierw namoczyc, potem wlozyc dopiero do zmywarki. Czy w ogole sie jeszcze cos takiego robi? Bo slyszalem inna opinie, ze teraz zmywarki zmywaja tak dobrze, ze jedyna czynnoscia jaka powinnismy wykonac jest usuniecie resztek jedzenia. Czy to prawda, ze wieksze zmywarki sa oszczedniejsze i bardziej ekonomiczne?
    Na co warto zwrocic uwage przy kupnie? Kalsa energooszczednosci, halas, liczbe progragmow, czas najszybszego mycia, zuzycie wody. czy cos pominalem? :) Czy musi koniecznie byc bosh? Mieszkam w Anglii, a tu popularne sa tez ichniejsze marki : Indesit i Hotpoint.
    Dziekuje za odpowiedzi
    pozdrawiam
    Marcin

1 17
  • #2 28 Gru 2008 18:18
    Jan_Werbinski
    Poziom 30  

Nie słyszałem, żeby namaczanie miało jakiś sens. Moja zmywarka ma program płukanie, który zastępuje namaczanie gdybym go potrzebował. Wystarczy usunąć resztki i nie przeładować.

0
  • #3 29 Gru 2008 18:15
    marbab
    Poziom 10  

Dziekuje za odpowiedz. Piszac namaczanie mialem na mysli oplukanie z grubsza. Czy ma to sens? Czy dzisiejsze zmywarki sredniej klasy beda w stanie domyc np. zaschniete talerze?

0
  • #4 29 Gru 2008 18:42
    Jan_Werbinski
    Poziom 30  

Bez problemu domyją bez opłukania

0
  • #5 29 Gru 2008 19:33
    luk_jag
    Specjalista AGD

Wystarczy ustawić program na wyższą temperaturę i napewno domyje(dopierze). A co do nowych zmywarek że są lepsze do bym polemizował.

0
  • #6 29 Gru 2008 19:58
    Jan_Werbinski
    Poziom 30  

Ja mam takie programy:

Płukanie - jak składam brudne i nie zapowiada się mycie przez najbliższe 2 dni, to płukam, żeby się nie zaśmierdziały. Kiedyś odmakałem zasuszone, ale nie zauważyłem różnicy w skuteczności późniejszego mycia.

35 st, 0,8 kWh - domywa lekkie zabrudzenia ale nie ma suszenia, użyłem raz i nie potrzebuję do niego wracać, bo oszczędność energii, proszku i wody żadna. Tutaj nie powinno się używać kostek, bo mogą się nie rozpuścić. W tym programie nie ma suszenia, więc naczynia są mokre i trzeba je suszyć "na powietrzu".

50 st mycie (70st płukanie), 1,05kWh - eco, to najczęściej i prawie wyłącznie używany program. Domywa gary i blachy do pieczenia. Trwa najdłużej, bo oszczędza prąd kosztem dłuższego czasu, ale mnie się nie spieszy.

65st 1,8kWh - minimalnie lepszy od eco, lepiej domywa przypalone gary, ale najczęściej nie są aż tak zapuszczone. Prawie dwukrotnie więcej pradu. Używam sporadycznie, na drugiej kolejności po 50st. W tym programie płukanie końcowe też jest w 70 st i jest o jedno płukanie więcej niż w 50 eco.

Programy 50 i 65 st domywają zasuszone talerze.

0
  • #7 29 Gru 2008 22:00
    jarek.b
    Poziom 9  

Ja mam podobny dylemat. Niemniej jednak ze względu na braki miejsca w kuchni muszę sie zdecydować na węższą opcje zmywarki. Czy zuzycie prądu jest tu takie same jak przy 60-kach?

0
  • #8 30 Gru 2008 05:03
    Jan_Werbinski
    Poziom 30  

Na oko niewiele mniejsze. Większość ludzi żałuje że kupiła 45-ki. Nie lepiej jedna szafka mniej i duża zmywarka? Przecież w zmywarce też można przechowywać naczynia. Niektórzy mają nawet dwie zmywarki i przekładają naczynia z czystej do brudnej. Wtedy nie potrzeba tylu szafek.

0
  • #9 04 Sty 2009 17:31
    Bereseki
    Poziom 9  

Najlepiej moim zdanie zmywarke można umieścić pod blatem , żeby mieć ją w zasięgu ręki

0
  • #10 04 Sty 2009 17:34
    eeban
    Specjalista AGD

Zmywarę możesz umieścić na pralce >>duża wygoda przy obsłudze :D

0
  • #11 04 Sty 2009 22:38
    Jan_Werbinski
    Poziom 30  

Z okazji remontu zmywarka stoi na pralce i raczej jest to niewygodne. :-]

0
  • #12 16 Lut 2009 10:07
    Dj_Kris007
    Poziom 8  

Gdzie ma stać to chyba bez znaczenia... ważne, żeby się prezentowało dobrze i było pod ręką

0
  • #13 16 Lut 2009 14:08
    w.ig
    Poziom 10  

Zazwyczaj przy zlewie jest kosz na odpadki oraz szafka/ociekacz na naczynia. Czyli generalnie lepiej jak zmywarka jest przy zlewie. Wtedy wszystkie czynności dodatkowe związane z wkładaniem i wyjmowaniem naczyń są załatwiane w jednym miejscu.

Ja niestety musiałem zamontować zmywarkę za kuchenką. I nie jest to zbyt wygodne. Zawsze trzeba zrobić krok lub 2 aby coś wyjąć lub włożyć. Jak będę kiedyś robił poważny remont kuchni to to zmienię.

Odnośnie zużycia prądu przez 45-tki. Na jedno mycie w programie standardowym zużywają 0,2-0,5 kWh mniej niż 60-tki i kilka litrów mniej wody (oczywiście wszystko zależy od modeli, które porównujemy). Oczywiście oszczędność jest pozorna ponieważ w przeliczeniu na ilość umytych naczyń ekonomiczniejsze są 60-tki.

0
  • #14 17 Paź 2009 23:51
    Kamil929
    Poziom 10  

Nie zgodzę się że że 60-tki sa ekonomiczniejsze. Wystarczy kalkulator. Na jedno wychodzi. Czyba że macie na myśli wodę wtedy macie racje ale na prądzie wyjdzie jednakowo.

0
  • #15 20 Paź 2009 00:55
    profes78
    Poziom 9  

Co do ustawienia zmywarki, to rzeczywiscie dobrze aby byla blisko zlewu, ale jak sie nie da inaczej to trudno.
    Ja wstawilem swoja miedzy zlew i kuchenke. Z jednej strony dobrze, bo blisko do kosza na smieci, a z drugiej strony, jak uzywamy piekarnika, to zmywarka niepotrzebnie sie nagrzewa, co moze nie miec najlepszego wpływu.

Jezeli chodzi o narzekanie na wielkosc zmywarki, to powiem, ze kiedyś było nas w domu cztery osoby i wtedy 60-ka była w sam raz.
    Teraz jak mieszkamy z zona we dwojke, mamy 45-ke i tez jest w sam raz.
    Moi rodzice, którzy zostali z 60-ką, chętnie zamienili by ja teraz na 45-ke do dlugao trwa zapelnianie.

Uzywam zmywarki od 16 lat i nigdy nie splukiwalem talerzy przed wlozeniem do zmywarki.
    Wyrzucamy tylko resztki.
    Nawet zaschniete granki domywają sie, pod warunkiem, że sa dobrze ustawione.
    Wazne, zeby nie przeladowywac.

Ja mam zmywarke Elektroluxa i jestem z niej bardzo zadowolony.
    Jest cichutka, dobrze myje, i suszy nawet przy programie 30 minut, co jest rzadkoscia.
    Brat ma identyczna od szesciu lat (tylko z napisem AEG) i tez jest bardzo zadowolony

Do mycia polecam kostki - przestwilem sie z proszku i zauwazylem ogromny skok jakosciowy.

0
  • #16 20 Paź 2009 13:36
    jogomen
    Poziom 12  

ja mam blisko zlewu, aby nie chlapać po całej kuchni. mój brat ma na przeciwko zlewu, bo ma wąską kuchnie i po otwarciu drzwiczek akurat sięga prawie do szafki zlewu. Ja także polecam kostki. sam z pewnym oporem zaczęłem żywać kostek 5 w 1 ale okazuje się że to lepsze, bo nie daję np soli bo jest w kostce. wszelkie naczynia ustawiam pod kątem lub pionowo. powodzenia i dobrej zabawy... i małych rachunków.

0
  • #17 20 Paź 2009 15:56
    pgoral
    Poziom 25  

Ale przecież kostkę dajesz do komory zmywarki a nie tam gdzie sól? Sól warto tak czy inaczej dawać o ile masz twardą wodę.

0
  • #18 22 Paź 2009 19:15
    zarowka
    Poziom 12  

Dokładnie - jeśli jest twarda woda sól z tabletki nie uchroni przed uszkodzeniem elementów wewnętrznych zmywarki - dodatkowo jeśli ktoś nie wyłączył dodawania soli specjalnej w sterowniku zmywarki to zniszczy się złoże jonowymienne w zmywarce bezpowrotnie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo