Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki zasilacz do CB <HR 2510>

Bulino 28 Gru 2008 18:22 3020 18
  • #1 28 Gru 2008 18:22
    Bulino
    Poziom 11  

Witam mam pytanie jaki zasilacz wybrać do CB PRESIDENTA HR 2510?? http://www.allegro.pl/item xxxx czy ten sie nada?? czy nie bardzo?? proszę o pomoc!!

Z przyczyny regulaminowej pkt. 10.11 link do aukcji zablokowałem. [SP5ANJ]
    Wypis regulaminu , który mówi o zakazie :
    10.11 zamieszczanie odsyłaczy do materiałów o charakterze krótkotrwałym, których aktualność po określonym czasie wygasa, takich jak wszelkie linki do aukcji, ofert promocyjnych, wyprzedaży i itp.

0 18
  • Pomocny post
    #2 28 Gru 2008 18:32
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Kup dowolny zasilacz o wydajności na wyjściu prądu około 10A (10 Amper) i napięciu wyjściowym +13,6V (od +12V do +14V).

Takie parametry są jak najbardziej OK. Lepiej kupować zasilacz o większym A (>10A) niż o mniejszym od tych podanych wyżej.

Pozdrawiam.

0
  • #3 28 Gru 2008 18:36
    Bulino
    Poziom 11  

No właśnie tylko mam problem powiedziano mi że lepszy jest transformatorowy bo nie ma na nim zakłóceń a impulsowy nie bardzo czyli mam szukac transformatorówki??

0
  • Pomocny post
    #4 28 Gru 2008 18:53
    nutergsm
    Moderator - GSM

Transformatorowy ma mniejsze zakłócenia ja jak włączę jakiś impulsowy to tak zakłóca że nie idzie wytrzymać ale można stosować filtry.

0
  • #5 28 Gru 2008 21:09
    Bulino
    Poziom 11  

a jaki ma być ten filtr?? Bo nigdzie nie mogę znaleźć takiego transformatorowego na allegro same impulsowe praktycznie :| A nie wiem jaki to jest ten MAAS KNT 1500 10/12A ??

0
  • Pomocny post
    #6 28 Gru 2008 21:21
    SP5ANJ

Bulino napisał:
    a jaki ma być ten filtr??..

Te filtry to czysta Reklama. Że "fantastyczne" , "rewelacyjne" a tak naprawdę to tylko w samej nazwie mają słowo filtr i NIC po za tym. :cry:

Zasilacz impulsowy dlatego powoduje zakłócenia , ponieważ samą zasadą tego zasilacza jest przetwornica napięć , które są źródłem czystego przebiegu prostokątnego a co za tym idzie czystym źródłem zakłóceń.

Jednak przy zastosowaniu emisji AM-u i przy zasilaczu impulsowym , efekt ten może być NIE zauważalny. Chociaż nie mogę ręczyć za to.

Wybór jest trudny. Jeżeli kupujesz na aukcjach i tylko na nich , to nigdy nie masz pewności , co kupujesz. Natomiast w hurtowniach radiokomunikacyjnych np. CB , można kupić zasilacze transformatorowe. Trzeba takie hurtownie odszukać i necie i zamówić z dostawa do domu.

Na Google wpisz "hurtownie CB" i zamów.

Pozdrawiam.

0
  • #7 28 Gru 2008 21:26
    Bulino
    Poziom 11  

dzięki i pozdrawiam poszukam jak nie znajdę będę pisał dalej :) a jakich wy używacie??

0
  • #8 28 Gru 2008 21:34
    SP5ANJ

Ja osobiście używam zasilacza transformatorowego o nazwie ZS20.
    Wydajność 25A przy napięciu wyjściowym 13,6V. Polski wyrób z Zakładu Mechanicznego i Elektrycznego w Warszawie.
    Prosty dość tani i nie zawodny. Oczywiście mam go przerobionego pod kątem pracy w emisjach cyfrowych (krótki czas porównania napięć) mocą około 140Watów mocy nadajnika.

Dostępny w każdej (prawie) hurtowni. Polecam . :!:

Pozdrawiam.

0
  • #9 28 Gru 2008 21:46
    Bulino
    Poziom 11  

no znalazłem 385 zł najmniejsza cena, nie zabardzo mam asz taki budżet :D

0
  • Pomocny post
    #10 28 Gru 2008 22:02
    SP5IT

Niestety dobre rzeczy muszą dobrze kosztować.
    Michał

0
  • Pomocny post
    #11 28 Gru 2008 22:04
    SP8JUX
    Poziom 30  

parę uwag do tematu, "transformatorowy" czy "impulsowy" - otóż, mam obydwa, a impulsowy przerobiony z ATX-a , co tu dużo mówić SIEJE, ale jak do radia podłączę sygnał z generatora przewodem w izolacji teflonowej to NIE SIEJE i to do czułości w granicach 0,5mikroV, a chodzi tu o naprawy i strojenie różnych radio CB. Wniosek: jeśli zastosujesz dobry kabel , to zasilacz nie ma wpływu, ale.. bezpieczniej jest stosować tradycyjny, nawet jak napięcie by z niego lekko siadało.
    Z tymi filtrami to raczej reklama, pomagają (finansowo) zawsze sprzedającemu, użytkownikowi najczęściej NIE. Twój HR potrzebuje jakieś 7A, i tak jak SP5ANJ napisał: "Kup dowolny zasilacz o wydajności na wyjściu prądu około 10A "
    Marek

0
  • #12 28 Gru 2008 22:37
    Bulino
    Poziom 11  

A co mówicie o zasilaczu lafayette ss2025 25A 11-16V??

0
  • #13 28 Gru 2008 22:51
    nutergsm
    Moderator - GSM

Ja mam zrobiony regulowany na układzie lm317t plus tranzystor mocy wiec mam taki zasilacz do 3 A ale mi styka.
    Do lepszego radyjka trzeba już mocniejszy zasilacz.

1
  • Pomocny post
    #14 29 Gru 2008 01:24
    pukury
    Poziom 35  

Witam
    Kup lepiej jakiś sprawdzony przez kogoś zasilacz ( chodzi mi o typ ) .
    Jak jeszcze w Krakowie CB działało na potęgę to i robiłem i naprawiałem kolegom zasilacze .
    Co poniektóre z konstrukcji " fabrycznych " napawały zgrozą .
    Było na nich napisane - 10A .
    Ale to chyba przez 10 sek.
    I raczej nie oszczędzaj na zasilaczu - byle co może Ci uwalić radio a szkoda .
    Pozdrawiam .

0
  • #15 29 Gru 2008 06:28
    Bulino
    Poziom 11  

Znalazłem INDEL ZSM 10A jest to transformatorowy co wy na to?? "Zasilacz stabilizowany przeznaczony do współpracy z urządzeniami nadawczo-odbiorczymi, krótkofalarskimi i innymi wymagającymi zasilania prądem stałym o napięciu 13,8 V. Zasilacz posiada układ zabezpieczający przed skutkami krótkotrwałych zwarć zewnętrznych."

0
  • Pomocny post
    #16 29 Gru 2008 09:47
    SP8JUX
    Poziom 30  

Bulino napisał:
    Znalazłem INDEL ZSM 10A jest to transformatorowy co wy na to??

Jak ma te 10A przy 13,8V to się nie zastanawiaj,
    Marek

0
  • #17 29 Gru 2008 15:34
    Bulino
    Poziom 11  

aukcja jeszcze 5 dni a ja na wypłate musze do trzeciego czekać ;p

0
  • #18 29 Gru 2008 15:53
    SP5IT

W czym masz problem? Termin płatności 7 dni.
    Michał

0
  Szukaj w 5mln produktów