Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka whirlpool adg758 zacina się

28 Gru 2008 19:02 1532 1
  • Poziom 1  
    Witam!!!
    Mam problem z w/w zmywarką. Korzystałem w niej tylko z programu 45. Na początku wieszała się gdzies pod koniec programu (chyba na płukaniu) tak jakby nie mogła nabrac wody i zaczęła sygnalizowac to pikaniem i dioda od programu migała. Z początku ta usterka występowała czasami potem już zawsze a po jakimś czasie nie moze w ogóle wystartowac program. Po włączeniu tylko odpompowuje wode i przy próbie napełnienia zacina się i program nie idzie dalej
    przypuszczam ze to płaszcz wodny bo po rozebraniu widac ze jeden kanalik jest czarny
    jednak nie bardzo wiem jak to wyczyścic gdyż jest to w samym srodku tego labiryntu i zadne czyszczenie mechaniczne (drut czy coś takiego) nie wchodzi w rachube wiec przypuszczam ze nalezy wlac tam jakis srodek chemiczny

Moje pytanie jest takie: czy zanieczyszczenie tego płaszcza jest przyczyną awarii i ewentualnie jak ten płaszcz przeczyścic??

pozdrawiam
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 12  
    Najprościej będzie jak zdemontujesz ten płszcz ,nalać do nigo jakiś srodek czyszczący ,dolać gorącej wody,chwilę odczekać i próbować wypłókać ten bród.Żadnych drutów nie używaj , możesz podziurawić płaszcz i po (ptokach).Równie dobrze przyczyną niedomagań twojej zmywareczki może być zimny lut w programatorze ,w okolicy triaków sterujących elektrozaworami.Powodzenia .