Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SGS33E12EU - ukryte dodatkowe funkcje

antjan 28 Gru 2008 20:15 3711 1
  • #1 28 Gru 2008 20:15
    antjan
    Poziom 1  

Witam!
    Od ponad dwóch lat używam zmywarkę BOSCH model SGS33E12EU - aktualnie nie ma go już w ofercie sprzedaży. Posiada on tylko trzy programy: zmywanie wstępne, 50st(chyba Eco) i 65st(Norm) no i oczywiście reset.

Ze względu na brak skróconego programu zmywania (np oznaczany w nowszych modelach jako "35st") oraz zbyt długi czas zmywania na progr. Eco - ok. 135-140 min., zdecydowałem się rozebrać panel przedni i ustalić co można zrobić, aby dodać skrócony program zmywania, np. kupić inny - nowszy programator.

Po rozebraniu okazało się, że programator posiada m.in. dwa dodatkowe przełączniki na płytce i swojej obudowie, które nie są wyprowadzone na panel przedni. Każdy z nich posiada działającą sygnalizację (lampkę kontrolną).
    Według instrukcji obsługi - te przełączniki to "funkcje dodatkowe" w niektórych modelach. W końcowej części instrukcji podane są cztery rodzaje tych funkcji: "Namoczenie", "Skrócenie czasu/oszczędność czasu", "Zmywanie tylko w górnym koszu", "Zmywanie tylko w dolnym koszu".

Po przeprowadzonych testach okazało się że:
    - włączenie lewego przełącznika powoduje skrócenie czasu zmywania progr. "50 st Eco" do ok. 85 min., nie powoduje jednak skrócenia czasu "zmywanie wstępne"
    - przy włączeniu prawego przełącznika nie zaobserwowałem zmian w przebiegu testowanych programów.
    Na programie "65 st Norm" nie przeprowadzałem testów.

Interesują mnie ewentualne inne ukryte możliwości programatora tego typu, które można by uruchomić bez ponoszenia dodatkowych kosztów, np. ten model zawiera też wszystkie elementy do podłączenia wyświetlacza oraz posiada niewykorzystane wyprowadzenia do podłączenia innych elementów zmywarki.
    Pozdrawiam!

0 1
  • #2 29 Gru 2008 19:44
    birre
    Poziom 20  

tylko moduł serwisowy uaktywni wszystkie programy

3