Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki procek do Mediona MIM2230

28 Gru 2008 20:51 1851 5
  • Poziom 13  
    Jaki max mogę włożyć porocesor do tego modelu. Orginał to Mobile Intel Celeron M 410, 1466 MHz (11 x 133) Chciałem go troszkę przyspieszyć.
  • Poziom 25  
    Pentium Mobile Dothan powinien dzialac. Model - SL7EG. Mozesz sprawdzic swoj numer seryjny i zobaczyc co to dokladnie za procek na stronie intela i czy mozesz na taki wymienic. Mam Mim2120 i wlasnie wymianialem na 1.73Ghz bo taki akurat mialem i roznica w dzialaniu bardzo znaczaca :-)
  • Poziom 15  
    Podaj dokładny model chipsetu :?: - Sprawdź programem typu CPU-Z,
    Można pobrać stąd:
    Code:

http://www.axis.com.pl/index.php/pobierz/programy/16-programy-.html

Aby sprawdzić - zakładka "Mainboard", sekcja chipset.

:!: Przypominam iż seria chipsetów Intela GML nie obsługuje innych procesorów niż Core Solo na FSB 533MHz i Celeron.
  • Poziom 13  
    Everest pokazuje taki wpis: Mostek północny (Northbridge) Mobile Intel Calistoga-GML i940GML/i943GML. Czyli wnioskuje z postu kol. bwiech niewiele można w tym przypadku zrobić.
  • Poziom 15  
    Niestety - jedynym rozwiązaniem będzie Celeron bądź Intel Core Solo (jedyny Pentium który na pewno pójdzie) T1350 - jest na szynie 533MHz.
    - Możesz spróbować jeszcze z Dual Core ale trzeba sprawdzić kilka, czasem kilkanaście by w końcu trafić na taki, który będzie stabilnie z nim współpracował...
    W przypadku Core Duo i Core 2 Duo taka sama historia... - jedynie na FSB 533MHz.