Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z wzmacniaczem GML-026

adam dmochowski 28 Dec 2008 21:07 2405 2
    adam dmochowski
    Level 16  
    witam miałem radio amator 2 stereo i potrzebowałem końcówki mocy i wyciąłem elementy razem z końcówka mocy i zasilaczem tak jak było tam na płytce i wszystko działa tylko jest taki problem ponieważ, wzmacniacz jest podłączony do sieci i wszystko jest tak jak należy ale jak przylutuje kable sygnałowe do R419 i R520 i masę, to już w jedna końcówka mocy zaczyna taki sygnał wydawać jak by sie wzbudzała ale jeszcze do tego ten bezpiecznik co jest na plusie zasilania tego kanału to taki tam prąd przepływa że aż świeci co może być przyczyną bo ja myślałem że pętla masy sie tworzy ale to jednak nie to

https://obrazki.elektroda.pl/40_1215383351.png
    PAWEŁ74
    Level 27  
    Witam

Jeśli chcesz wykorzystywać same GML-le czyli końcówki mocy to raczej powinieneś się wpiąć między punkt "K37" a masę bądź punkt "K33" a masę.
    Jeśli chcesz wykorzystać też regulację barwy dźwięku to musisz się wpiąć w punkt "K43" a masę lub punkt "K44" a masę, pamiętając o odseperowaniu składowej stałej po przez jakiś kondensator rzędu 1uF 63V...

Pozdrawiam i powodzenia
    adam dmochowski
    Level 16  
    witam dzięki za pomoc jak narazie to wszystko dobrze działa jak będę miał jakieś pytania to napisze pozdrawiam