Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zwiększyć siłę odbieranego sygnału wi -fi

slavermc 28 Dec 2008 21:17 17129 7
    slavermc
    Level 2  
    mam laptopa benq R55 i kartę Wi-Fi Atheros.Posiadam też neostradę TP i Livebox .Nadajnik Livebox jest na parterze a ja mieszkam z żoną na 2 piętrze w tej samej klatce.Na nieszcęscie sciany są żelbetowe.Sygnał który odbieram jest słaby i mogę korzystać z neta tylko w jednym miejscu które nie jest zbyt komfortowe.Pytanie czy można jakoś wzmocnić odbiornik w laptopie żeby było lepiej?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    TMK_M
    Level 22  
    Jesli masz kanaly wentylacyjne to mozesz male antenki (tzw. 'patyki') umiescic w takim kanale. W ten sposob jesli kanaly sa pionowe jest zapewniona widocznosc optyczna.
    Pozdrawiam
    klampek
    Level 10  
    Jest sposób, sam z niego korzystam. Wystarczy mieć adapter wi-fi, kabel przedłużający usb i jakiś mały garnuszek albo sitko.. Podłączasz adapter do kabla, mocujesz adapter w środku owego garnuszka, sitka czy czegokolwiek metalowego (w kształcie koła najlepiej) i kierujesz całość w dół (w podłogę). W ten sposób na pewno poprawi Ci się siła sygnału :)) To jest coś w rodzaju anteny wi-fi.

Jak zwiększyć siłę odbieranego sygnału wi -fi

o widzę że się spóźniłem z tematem xd
    ale to dla tych co mają podobny problem ;)
    pozdrawiam
    slavermc
    Level 2  
    Nie no nic się nie stało bo akurat twój pomysł wykorzystałem :) dzięki za rady, były bardzo pomocne . Pozdro