Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RCF L15P200AK obudowa - jakiś ciekawy pomysł?

protone 28 Dec 2008 23:30 933 2
    protone
    Level 26  
    Witam
    Posiadam dwa takie głośniki ,używane w bardzo dobrym stanie i chciałbym wykonać na nich jakieś konkretne subwoofery.Jako,że głośnik całkiem zacny:800W AES ,Qts-0,35 ,Xmax lin.-9,8mm,Fs-38 Hz i BL 21,2 Tm ,przydałby się niekonwencjonalny projekt.W sieci niewiele znalazłem ciekawych propozycji pod pojedynczy głośnik 15 cali ,większość to projekty pod głośniki 18 cali.Od razu zaznaczam ,że konstrukcje typu odwrotka raczej nie wchodzą w grę-chyba,że kompilacje obudowy tubowej z br i tym podobne.Bp również mile widziane ,ale raczej sprawdzone.
    pozdrawiam
    DYLU BADBOY
    Level 27  
    W B6th zagrają bardzo mocarnie, do BR nawet bym ich nie wsadzał szkoda głośników :D.

Dodano po 8 [minuty]:

200l @ 40hz
    100l @ 80hz

SPL (przy 1600w):

40hz- 126db
    45hz- 129db
    49-97hz - 131-132db
    109hz- 129db

To tak na szybko, ale wygląda dobrze. Wychylenie niebezpiecznie przekracza od ok. 33hz w dół.

Masz jakiś procesor czy EQ? Można by wtedy zrobić nieco mniejszą paczkę i nie co podbić jeśli mobilność ma dla Ciebie duże znaczenie.

Można też spróbować BPhorn bo rozumiem, że odwrotki odpadają z tego względu, że przeznaczeniem będą pomieszczenia zamknięte :D.
    protone
    Level 26  
    Tak ,paczki będą na duże sale.Wiem ,że takie objętości wychodzą z symulacji, ale odpadają ze względu na wielkość.Jeśli chodzi o Bp to podoba mi się X1 ,ale czy jest taki projekt pod jedną piętnastkę?
    Zwykłego Br-a nie ma co robić ,bo faktycznie ten RCF zasługuje na coś lepszego.Dzięki i czekam na dalsze propozycje i rysunki.
    Pozdro