Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukiwany elektronik do naprawy automatyki pieca gazowego

danyboy 28 Gru 2008 23:35 1277 2
  • #1 28 Gru 2008 23:35
    danyboy
    Poziom 12  

Witam,

Nie wiem czy jest to dobre forum - na forum dot. ogrzewania poradzono mi abym dał ogłoszenie w dziale elektonicznym.

Mój piec Viessman Vitopend 100 WHOA odmówił posłuszeństwa. Serwisant Viessman po oględzinach zawyrokował że popsuła się automatyka sterująca piecem. Nowy element sterujący kosztuje tyle co połowa pieca - więc generalnie jestem mocno niepocieszony.
    Zastanawiałem się nawet nad kupnem nowego, na gwarancji pieca ale z różnych względów jest to niemożliwe albo mocno utrudniające życie - jest zima, miesięczne dziecko w domu i nie mogę sobie pozwolić na niewiadomo ile dni bez ogrzewania i ciepłej wody.

Może jest na forum ktoś z okolic Warszawy kto mógłby się podjąć naprawy elektroniki pieca ?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje

0 2
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #2 28 Gru 2008 23:44
    rynex
    Poziom 10  

Opisz usterkę można równierz pogrzebać na necie.Serwisanci czasami też się mylą.Sprawdż na stronie Veissmana kiedyś przeszedłem taki kurs i serwis ten może pomóc.

1
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #3 28 Gru 2008 23:54
    danyboy
    Poziom 12  

Usterka polega poprostu na tym że piec nie działa. Po włączeniu nic się nie dziaje, nie działa wentylator a po około minucie od uruchomienia zapala się symbol usterki palnika (czerwona lampka).

Diagnostyka wykazała problemy z kominem lub wentylatorem. Problemy z kominem są ponieważ automatyka nie uruchamia wentylatora który odpowiada za wciąganie powietrza do komory spalania oraz za wyciąganie spalin. Wentylator był sprawdzany (podłączany był inny dobry wentylator i to nie pomogło - wentylator nie dostaje napięcia)

0