Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukiwany elektronik do naprawy automatyki pieca gazowego

28 Gru 2008 23:35 1520 2
 • Poziom 12  
  Witam,

  Nie wiem czy jest to dobre forum - na forum dot. ogrzewania poradzono mi abym dał ogłoszenie w dziale elektonicznym.

  Mój piec Viessman Vitopend 100 WHOA odmówił posłuszeństwa. Serwisant Viessman po oględzinach zawyrokował że popsuła się automatyka sterująca piecem. Nowy element sterujący kosztuje tyle co połowa pieca - więc generalnie jestem mocno niepocieszony.
  Zastanawiałem się nawet nad kupnem nowego, na gwarancji pieca ale z różnych względów jest to niemożliwe albo mocno utrudniające życie - jest zima, miesięczne dziecko w domu i nie mogę sobie pozwolić na niewiadomo ile dni bez ogrzewania i ciepłej wody.

  Może jest na forum ktoś z okolic Warszawy kto mógłby się podjąć naprawy elektroniki pieca ?

  Z góry dziękuję za wszelkie informacje
 • Poziom 10  
  Opisz usterkę można równierz pogrzebać na necie.Serwisanci czasami też się mylą.Sprawdż na stronie Veissmana kiedyś przeszedłem taki kurs i serwis ten może pomóc.
 • Poziom 12  
  Usterka polega poprostu na tym że piec nie działa. Po włączeniu nic się nie dziaje, nie działa wentylator a po około minucie od uruchomienia zapala się symbol usterki palnika (czerwona lampka).

  Diagnostyka wykazała problemy z kominem lub wentylatorem. Problemy z kominem są ponieważ automatyka nie uruchamia wentylatora który odpowiada za wciąganie powietrza do komory spalania oraz za wyciąganie spalin. Wentylator był sprawdzany (podłączany był inny dobry wentylator i to nie pomogło - wentylator nie dostaje napięcia)