Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klawiatura Tracer USB wyłącza się

marik_te 29 Dec 2008 00:48 1333 4
    marik_te
    Level 22  
    Mam klawiaturę Tracer z podświetlaniem na usb podłączoną przez 150cm przedłużacz. I w momencie gdy np włączę światło(dokładniej świetlówkę na zwykłym starterze) to pojawia się w sieci jakieś przepięcie które wyłącza mi klawiaturę. Muszę ją ponownie odłączyć i podłączyć żeby zadziałała. To samo się dzieje jak np włączam wzmacniacz i wystąpi przeskok iskry w gniazdku. Jak to można naprawić. Dodam że komputer jest podłączony do 2-przewodowej sieci z gniazdkiem z uziemnieniem.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    marik_te
    Level 22  
    To jest dobry pomysł, spróbuje podłączyć kompa przez UPSa i zobaczę czy pomoże.

A więc. Podłączyłem przez UPSa i w momencie włączania świetlówki klawiatura się tak jakby resetuje, bo gaśnie i zapala się na nowo podświetlanie, ale nie wyłącza. Uznaje to za rozwiązanie wystarczające, choć na pewno nie ostateczne. Pytanie co mogłoby bardziej pomóc?
    marik_te
    Level 22  
    Jeśli chodzi o temat uziemnienia to jest wszystko co związane z komputerem jest uziemnione. Filtr w upsie pomógł, ale i tak po wielu próbach okazało się że co jakiś czas wywala klawiaturę. Następuje to przy włączaniu lampy. Wcześniej było też przy wyłączaniu, ale zamontowałem układ gasikowy w włączniku.