Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapalająca się kontrolka ABS podczas odpalania samochodu

29 Gru 2008 09:21 4151 5
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie,
    Mój samochód to VW 6N2 z silnikiem 1.4TDI. nadeszła pora mrozów i autko po całonocnym postoju w garażu, lub na zewnątrz, dziwnie pali. Tzn gdy przekręcam stacyjne i uruchamia się rozrusznik to na chwile zaświeca się kontrolka ABSu po czym gaśnie. W normalnych warunkach ta kontrolka się nie zaświeca. Czy to wskazuje na jakiś błąd ? może słaby akumulator (ma 7lat). Bardzo proszę o odpowiedź gdyż instrukcja obsługi jest w języku niemieckim i nie bardzo się w tym wszystkim łapie.
    Pozdrawiam Pea5
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Spadek napięcia może być duży i ABS łapie na moment błąd jakiś.
  • Poziom 12  
    dziękuje za odpowiedź.
    Jeszcze takie pytanko czy to może być groźne w jaki kolwiek sposób dla komputera/ samochodu czy raczej nie ma się czym przejmować ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Trzeba ustalić dlaczego tak jest i spróbować to naprawić.
  • Poziom 35  
    W VW 1,9 tdi (94 r.) kontrolka ABS i poduszek zapala się na chwilę i jeśli te układy są sprawne to po chwili gasną. Prawdą jest jednak, że aby te układy właściwie działały musi być sprawny zarówno akumulator jak alternator. Miałem przypadek awarii alternatora. Z braku ładowania akumulatora i jazdy z obowiązującymi światłami mijania akumulator rozładowywał mi się do tego stopnia, że kontrolki ABS i poduszek świeciły się ciągle, informując o niedziałaniu tych układów. Ponadto z uwagi na niskie napięcie akumulatora groziło mi, że zawór paliwa sterowany elektrycznie odetnie dopływ paliwa, a tym samym, że zgaśnie mi silnik.