Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus Logamax U004-24K - problem z pompa...

astrogoth 29 Dec 2008 09:55 8895 10
    astrogoth
    Level 11  
    U mnie do tej pory piec dzialal bezawaryjnie (jakies 5 lat), raz plukany wymiennik, woda jest dosc miekka i mam pozakladane filtry wiec problem z kamieniem jest znacznie mniejszy. Niestety pompa mi wymieka. Piec sie wylacza, trzeba zrobic reset i funkcjonuje dalej, tak raz na tydzien robi psikusa. Zobaczylem ostatnio na pompie zielony nalot co sugeruje, ze pojawila sie jakas nieszczelnosc. Bo dokladnej obserwacji widze, ze pompa sie poci. Wiecie moze jakie sa koszta wymiany pompy lub czy jest mozliwosc regeneracji???
    W razie co moge zamiescic fotke.
    e-multimax.pl
    Level 14  
    a może problem jest w mikrowyłączniku kontrolującym ciśnienie wody w obiegu??? - u mnie po 4 latach trzeba było go wymienić, poza tym inne nieszczelności również się pojawiały, a spadające ciśnienie wody powodowało sporadyczne "zawieszanie" sie kotła
  • Helpful post
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pompa to ok.600PLN,ale nieszczelności szukaj raczej gdzie indziej.
    astrogoth
    Level 11  
    Raczej przyczyne upatrywalbym w tym co na zdjeciu a to chyba pompa. Moge sie oczywiscie mylic, systemy grzewcze i samochody to nie sa moje dziedziny. Sami zobaczcie.

I drugie tak troszke z dalej:

Co o tym myslicie???
  • Helpful post
    serwisant73
    Tak myślałem-poszło ci kolego uszczelnienie zaworu przełączalnego.Trzeba go zdemontowac ,rozebrac ,wyczyścic,powymieniaj oringi i poskładaj.Przed zmontowaniem,wszystkie miejsca połączeń posmaruj smarem do armatury.Na kilka sezonów będzie spokój.
    astrogoth
    Level 11  
    Dziekuje bardzo, znaczy sie ze musze skoczyc do monopolowego i zadzwonic po tescia :D. Zdjecia porobie wczesniej co by inaczej nie skrecic, zarcik zarcik wypijemy dopiero po instalacji.
    Dzieki bardzo i klikam w pomogl :D
    e-multimax.pl
    Level 14  
    to nie jest POMPA!!!

U mnie też to przeciekało, po zdemontowaniu i wielu próbach uszczelnienia nie dało się tego naprawić.

Wymiana tego urządzenia kosztowała mnie 500zł.

Próbuj uszczelnić, ale jak się nie da, to niestety czeka Cię spory wydatek.
    serwisant73
    Mnie się udaje w 98% przypadków.
  • Helpful post
    SAMD
    Level 11  
    Witam.

Wyciek pochodzi z przestrzeni powietrznej oddzielającej zawór trójdrogowy od zespołu membrany przełączającej.

Po lewej stronie (na dole zdjęcia), w zespole membrany jest O-ring.

Po prawej (u góry zdjęcia) w zaworze trójdrogowym, w tym miejscu jest uszczelnienie teflonowe, koszt ok 100zł.

W każdym przypadku, jeżeli pojawia się wyciek należałoby zdemontować wszystkie uszczelnienia, rozebrać, oczyścić i przekonserwować mechanizmy zaworu trójdrogowego, przede wszystkim wyczyścić iglice.

Trwa to raptem pół godziny, góra godzinę, doradzałbym dobrego Serwisanta.
  • Helpful post
    De Soto
    Level 12  
    Sam wyciek to pikuś i nie jest przyczyna wylaczania sie kotla. Zapewne wchodzi w stan awarii i świci sie gorna dioda w zespole trzech pionowych diod informacyjnych na panelu czolowym. Przyczyna to najprawdopodobniej pad czujnika temp. C.O., nie wykluczam też padu czujnika CWU. Czyjniki sa te dokladnie takie same ale odpowiadaja za inne dane dostarczne do automatyki. Bez dokladnego organoleptycznego badania nie sposób powiedzieć który.
    Na zdjęciach jest ewidentnie zespół zaworu trojdrogowego. A wyciek spowodowany jest przepuszczeniem malutkiego o-ring'u w tym zespole. Zapewniem ze pomaga serwis co roku. Trzeba to cholerstwo rozebrać, przeczyścić dokładnie i wymienić wadliwy oring. Nie bedzie cieklo.
    To typowa usterka tego pieca zwiazana z niewłaściwym serwisem, lub jego braku. Membrana w tym piecu napiera na popychacz, który przestawia zawór trojdrożny. Popychacz ten uszczelniany jest przez ten nieszczęsny o-ring. Jednak w miare wzrostu zabrudzenia ww popychacza, oring "dostaje baty", aż zaczyna przepuszczać. To tak w skrócie...
    astrogoth
    Level 11  
    No i zrobilem jak mi radziliscie, w stan awarii wchodzil tylko z racji wycieku. Wyciek na malym oringu z racji "syfow". Czujniki wszystkie sprawne. Na razie nic nie przecieka, po sezonie grzewczym zrobie probe z duzym cisnieniem.
    Dzieki.