Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF V 1.6 G85 czujnik kąta skrętu brak reakcji w vagu

29 Gru 2008 13:05 47192 21
  • Poziom 11  
    Witam jak w temacie auto po stłuczce nie działało wspomaganie, bo była uwalona przekładnia w miejscu gdzie jest czujnik momentu kręcenia kierownicą- wymieniono. Wywalona poduszka uszkodziła też taśmę która zostałą zmieniona. Pozostał błąd czujnika g85 nie można przeprowadzić adaptacji. w vagu w blokach pomiarowych czujnik pokazuje cały czas zero- czy to oznacza że do wymiany jest na 100% czujnik?
  • Sklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    sprawdzałem 2 razy, wspomaganie działa nie można jedynie zainicjować czujnika kąta skrętu.
  • Poziom 24  
    Napisz jak robisz nastawy G85.
  • Poziom 11  
    login 40168 potem adaptacja kanał 00 wartość 0 zapisz potem ustawienia podstawowe kanał 060 - ustawienie niemożliwe steering sensor b/d
  • Poziom 11  
    Tak byl blad ze czujnik wadliwy udalo sie go usunac zostal jedynie ze nie przeprowadzono inicjalizacji, po paru nieudanych probach ten blad pojawil sie ponownie wiec...w piatek bede mial nowy czujnik i zobaczymy albo bedzie ok albo bede mial pulkownika :)

pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Dobrze robisz. Błędu nie skasujesz póki nie zrobisz nastaw, po nich sam się usunie. Ten czujnik jest wpięty bezpośrednio do modułu kiero, taśma nie ma tu nic do rzeczy.
    Zmień ten czujnik i próbuj zrobić nastawy.
  • Poziom 13  
    wiem ze moze sprawa juz nieaktualna ale dla innych:

wg mnie zaden czujnik nie jest uszkodzony tylko w czasie wypadku samochod domyslnie odcina wspomaganie (kazdy samochod z elektrycznym wspomaganiem). to samo sie dzieje jesli odlaczysz jakakolwiek wtyczke w systemie wspomagania (czy to z podlaczonym akumulatorem czy bez). komputer po prostu wylacza wspomaganie zakladajac ze wymieniles jakis element i powinienes skalibrowac caly uklad. kalibracje przeprowadza sie takze po wymianie pompy ABS/ESP, wymianie badz odlaczeniu modulu pod kierownica (ten do ktorego wpiety jest czujnik skretu i manetki), itp. ja np wymienialem maglownice a w drugim samochodzie kierownice na multifunkcje (ze zmiana modulu pod kierownica) i w obu przypadkach mialem te bledy.

kalibracja wyglada tak:
    - wyprostuj kola
    - uruchom samochod
    - skrec kiere 1 obrot w prawo, wyprostuj i skrec 1 obrot w lewo i wyprostuj
    - przejedz sie kawalek po prostej nie jadac szybciej niz 20 km/h.
    - zatrzymaj samochod z kolami na wprost
    - nie ruszajac kierownica przeprowadz adaptacje VAG-COM:

[03 - Brake Electronics] lub [44 - Steering Assist]
    [Coding-II - 11] lub [Security Access - 16]
    kod 40168 [Do it!]

[Basic Settings - 04]
    Group 060
    [Go!]
    jesli wszystko zrobiles dobrze powinno wyskoczyc OK w drugim polu
    [Done, Go Back]

zeby sie upewnic ze wszystko ok:
    [Measuring Blocks - 08]
    Group 004
    [Go!]
    w polu 1 wartosc powinna byc miedzy -1.5 and +1.5 °.
    [Done, Go Back]
    [Close Controller, Go Back - 06]

w tym momencie powinien zgasnac blad ESP (jesli masz) ale wspomagania nadal brak. (moze sie roznic w zaleznosci od rocznika)

po tym trzeba jeszcze zaprogramowac polozenie krancowe kiery
    - wysprostuj kola/kierownice i trzymaj prosto przez 5s
    - skrec na maxa w lewo i przytrzymaj chwile w tej pozycji
    - skrec na maxa w prawo i przytrzymaj chwile w tej pozycji
    - wysprostuj kola/kierownice
    - wylacz silnik / wyjmij kluczyk
    - odpal silnik i odczekaj 5s
    - jesli lampka wspomagania nie zgasnie to przejedz sie kawalek jezdzac w kolko (kiera na max w lewo a pozniej w prawo) - powinno pomoc (sprawdzalem na 2 roznych golfach)

wazne jest zeby sie nie poddawac. czasem sprawa jest zalatwiona po 10min a czasem po 2 godzinach.. w zaleznosci od rocznika roznie to samochody przyjmuja.

ja uzywam VAG-COM 704.1 i kabla na USB kompatybilnego z magistrala CAN
  • Poziom 1  
    Witam. Może sprawa już totalnie nie aktualna ale mam niestety w tym temacie problem a mianowicie.
    Mam golfa V 2008r sprowadzony, poobijany z pękniętym uchwytem silnika przy skrzyni biegów (przy naprawie trzeba było wyciągać silnik). Świecą się lampki ESP i WspKier, po podłączeniu vag-a wyświetla błąd czujnika G85 oraz na zakrętach kierownica nie wraca do jazdy na wprost. Robiłem już w kilku warsztatach geometrię, nie poskutkowało.
    Samochód był tylko poobijany bez wystrzelonych poduszek itd.

Proszę o pomoc panowie.
  • Poziom 18  
    trzeba przeprowadzić nastawy podstawowe tak jak opisał to kolega wyżej..........

pozdro rox..........
  • Poziom 19  
    czasem wystarczy wykasować informacje o wypadku i wspomaganie ruszy, przy uszkodzonym g85 wspomaganie pracuje w trybie awaryjnym
  • Poziom 9  
    Mam pytanko. Czy dam radę zaadaptować czujnik kąta skrętu, jeżeli mam błąd ABS tylnego koła? (prawdopodobnie piasta z łożyskiem do wymiany, bo czujnik ABS wymieniłem)
  • Poziom 19  
    A co było robione, że czujnik stracił kalibrację??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    tomas55555 napisał:
    (prawdopodobnie piasta z łożyskiem do wymiany, bo czujnik ABS wymieniłem)
    Prawdopodobnie nie piasta. A czujnik powinien dać się zaadaptować.
  • Poziom 11  
    przykro mi ale nie ma takiej możliwości, zmień łożysko i wtedy zrobisz adaptację
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mówimy o golfie V. Adaptacja powinna się udać.
  • Poziom 11  
    W octavii 2 miałem błąd samego absu (czujnik w kole), zmieniłem czujnik na kole i pomyślałem że może trzeba zrobić adaptacje czujnika kąta skrętu. Wtedy do zapalonej kontrolki absu doszła kontrolka esp :) Obie udało się zgasić dopiero po zmianie łożyska- inaczej nie było możliwości adaptacji g85.
  • Poziom 9  
    Generalnie to nic się takiego nie stało (w sensie żadna kolizja). Auto stało parę miesięcy i po uruchomieniu pojawił się błąd ABS, ESP, Wspomaganie padło (pomarańczowa kontrolka kiery).
    To wkońcu zrobie bez wymiany, czy nie? :D

Golf 5, 2006r., 1,4 75KM
  • Admin grupy Samochody
    Nie. Nie zrobisz bez naprawy.
  • Poziom 9  
    Mam problem z kalibracją czujnika po wymianie stacyjki. Powtarzałem procedurę kilkukrotnie.
    1. po: [Basic Settings - 04]
    Group 060
    [Go!]
    wyskakuje OK ale w polu pierwszym a nie drugim
    2. po:
    [Measuring Blocks - 08]
    Group 004
    [Go!]
    w polu 1 wartość jest u mnie 3 lub czasami 2
    3.
    Błąd permanentny: 00778 Steering Angle Sensor (G85) - 014 Defective

Czy czujnik do wymiany? GOLF V 1.6 G85 czujnik kąta skrętu brak reakcji w vagu GOLF V 1.6 G85 czujnik kąta skrętu brak reakcji w vagu GOLF V 1.6 G85 czujnik kąta skrętu brak reakcji w vagu
    Paweł