Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel Chinch 4X na Mini Jack Problem

Damanczo 29 Gru 2008 14:58 2773 2
  • #1 29 Gru 2008 14:58
    Damanczo
    Poziom 9  

Cześ mam taki problem ponieważ kupiłem dziś sobie kabel DIN5 na chinch4x ponieważ DIN5 na Mini Jack nie mogłem dostać. Kabel kupiłem dokładnie taki: Kabel Chinch 4X na Mini Jack Problem
    Moje pytanie polega na tym, jak go przerobić na mini jack, bo do mini jack potrzebne są dwa kable a tu (po odcięciu chinchy) zostają 4. Które kable do siebie złączyć? Które kolory chinchy połączyć i przylutować do mini jack?

0 2
  • #2 01 Sty 2009 15:59
    pawel3912037
    Poziom 11  

kup prześciówke chinch-> mini jack i po sprawie

0
  • #3 25 Sty 2009 13:22
    8126
    Poziom 11  

Kolego, masz 4x chinch - po dwa na kanały L i P dla sygnału wejściowego oraz wyjściowego.
    Wtyk jack podlutuj do żółtego i czerwonego (że ekran razem i gdzie chyba nie muszę pisac? ) lub do czarnego i białego.

To którą parę kolorów wybrać zależy od tego czy sygnał z DIN5 chcesz wyprowadzić na inne urządzenie czy wprowadzić go np z MP3 do wzmacniacza.

W złączu DIN5 bolec środkowy to masa, po jednej stronie są bolce dla sygnałów wejściowych a po drugiej dla wyjściowych.

Nie pamiętem niestety które są dla sygnałów wychodzących, a które do wchodzących. Musisz sprawdzić doświadczalnie.
    Pozdrawiam,

0