Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Berlingo 2000r sterownik zamka centralnego

!P.N.! 13 Jan 2009 18:50 41000 41
IGE-XAO
    golax
    Level 15  
    Są specjalne urządzenia do sprawdzania czy pilot nadaje niestety posiadają je autoryzowane serwisy. Przeważnie w takim pilocie uszkadza się przetwornik kwarcowy i naprawa jest nie opłacalna a nowy pilot też kosztuje sporo. Myślę że nie pozostaje nic innego jak zamontowac dodatkowy sterownik tak jak to robi kolega z wcześniejszych postów. Pozdrawiam
  • IGE-XAO
    bitax2412
    Level 10  
    nie no spoko cos pokombinuje...daje 5;d
  • IGE-XAO
    !P.N.!
    Level 11  
    Witam
    Bardzo wszystkim dziękuję za zainteresowanie i pomoc w odnalezieniu i rozszyfrowaniu odbiornika sterującego CZ w moim Citroenie.
    Nowy sterownik ma dwa osobne wyjścia na zamykanie i otwieranie więc nie ma problemu z podłączeniem się pod istniejące kabelki.
    Zamykam temat
    Dziękuję
    PN
    irekxx
    Level 11  
    Witam serdecznie i w nawiązaniu do tego wątku poproszę o pomoc.
    Otóż spotkało mnie dokładnie takie samo "szczęście" jak kolegę, który ten temat założył.
    Dzięki temu też udało mi się problem rozwiązać - nie do końca jednak.
    W miejsce oryginalnego sterownika VALEO założyłem MINI-STER PLUS firmy AMT.
    Zamki sterowane pilotem działają, kierunki migają przy zamykaniu i otwieraniu - problem zrobił z LED, który ten sterownik posiada i pełni rolę sygnalizacyjno - odstraszająco - alarmową.
    LED po otwarciu pilotem drzwi powinien przestać migać, a u mnie nadal miga, po czym po kilkunastu sekundach drzwi ryglują się na nowo przy czym LED oczywiście miga nadal.
    Pewnie słusznie podejrzewam, że pod sterownik należy podłączyć wyłączniki drzwiowe - jest takie wyprowadzenie.
    Pod "stary" sterownik podłączone były przewody, których nie zidentyfikowałem i nie ma ich w schemacie -oznaczone jako 6298 i 6289 ( fioletowy kolor izolacji),
    Czy jeden z nich to wyłączniki drzwiowe?
    Bardzo proszę o pomoc za co z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.
    mireko1
    Level 10  
    Witam !
    Jestem w posiadaniu schematu instalacji elektrycznej do Partnera i Berlingo z 2000 r., sam posiadam Partnera z 2001 i nie ma problemu z udostępnieniem tego.
    Są jednak dwie wersje schematu które posiadam tzn. Multispace, Monowan oraz Furgon, Break i Kombi.
    Proszę o podanie konkretnego modelu.
    Tyle mogę pomóc.
    Pozostałe schematy postaram się możliwie szybko powstawiać na stronę.
    Pisałem do Administratora strony jak to zrobić, ponieważ jestem świeżym użytkownikiem.
    Pozdrawiam
    irekxx
    Level 11  
    Mój model Berlingo to 1.9D Multispace z 1997 roku.
    Za schemat będę bardzo zobowiązany
    Pozdrawiam.
    gacek1000
    Level 10  
    witajcie wszyscy,,,spotkalo mnie dokladnie to samo co moich poprzednikow....pilot od CZ w kluczyku przestal reagowac ,,,wiec na poczatek wymienilem baterie,chwile podzilal-ale to bylo w kratke raz dzilala raz nie,,,postanowilem przelutowac elektonike w srodku wiadomo kluczykami sie rzuca czasem spadna na ziemie,-mogl sie zrobic zimny lut lub cos urwac....oczywiscie przelutowanie nic nie dalo,,,wiec zaczolem studjowac fora i znalazlem to,,i mam podejrzenia co do odbiornika radiowego,,tylko nie moge do znalesc,,,w/g opisu powinien byc za schowkiem ale tam go niema,,,..CZ dziala z kluczyka tz od strony pazara czy kierowcy da sie zamknac wszystko i otworzyc...wiec sam modul sterownika jest ok,,,,,tu cos sie dzieje z odbiornikiem radiowym,,,,wiec pytanie w ktorym miejscu moge tego jeszcze szukac,,,.
    mam citroena berlingo z 2000r 2.0HDI wersja multispejs........
    mayda
    Level 9  
    witajcie,

jaki sterownik polecacie w miejsce starego, po przeczytaniu tematu mam podobną sytuacje (pewnie sterownik działa natomiast kluczyk juz odmówił posłuszeństwa), prosze o pomoc....
    dziękuje
    lukien2
    Level 12  
    Witajcie wszyscy,,,spotkalo mnie to samo co moich poprzednikow....pilot od CZ w kluczyku przestał reagować ,, wymieniłem baterie,chwilę podziałał i przestał, CZ nie działa z kluczyka ani od strony pasażera ani kierowcy,podczas zamykania słychać tylko delikatne "pyknięcie" ale nic się nie dzieje.
    Mam peugeota partnera Mistral z 2000r 2.0HDI wersja z BSI.Proszę o jakieś porady.
    marjanhc
    Level 9  
    Witam, pozwolę podłączyć się pod temat bo mam podobny problem, posiadam berlingo z 2000 roku multispace, mam dwa kluczyki jeden goły drugi z guzikiem, od początku centralny zamek działa tylko z wkładki, synchronizacja nic nie daje, na konsoli z lewej strony jest dioda obok wyłącznika airbaga pasażera, dioda ta jest cały czas nie aktywna, nie mam pojęcia czy ona jest od samego centralnego z pilota czy auto posiada alarm który nie działa, od czego zacząć poszukiwania, może ktoś powie w którym momencie ta dioda ma się zapalić?
    rumio
    Level 10  
    witam wszystkich, mnie spotkał inny przypadek lub podobny, -chyba. Pilotem chciałem otworzyć auto, nic nie zadziałało. wymieniłem baterie. nadal nic. otworzyłem auto z klucza. załączył się alarm. odpaliłem auto, dojechałem do domu i pomyślałem, że może spalił się bezpiecznik od CZ. zacząłem już sprawdzać wszystkie po kolei. nawet wypiąłem klemę od aku na chwilę. niby wszystko gra ale. opuszczone mam szyby i nie mogę ich ich zasunąć, auto nie odpala, radio gra ale pika co sekundę, CZ nie działa i w sumie nie wiem co mam robić pomóżcie.