Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 2000r sterownik zamka centralnego

!P.N.! 13 Sty 2009 18:50 35039 41
  • #31 13 Sty 2009 18:50
    golax
    Poziom 15  

Są specjalne urządzenia do sprawdzania czy pilot nadaje niestety posiadają je autoryzowane serwisy. Przeważnie w takim pilocie uszkadza się przetwornik kwarcowy i naprawa jest nie opłacalna a nowy pilot też kosztuje sporo. Myślę że nie pozostaje nic innego jak zamontowac dodatkowy sterownik tak jak to robi kolega z wcześniejszych postów. Pozdrawiam

• #32 13 Sty 2009 20:13
    bitax2412
    Poziom 9  

nie no spoko cos pokombinuje...daje 5;d

• #33 22 Sty 2009 08:56
    !P.N.!
    Poziom 11  

Witam
    Bardzo wszystkim dziękuję za zainteresowanie i pomoc w odnalezieniu i rozszyfrowaniu odbiornika sterującego CZ w moim Citroenie.
    Nowy sterownik ma dwa osobne wyjścia na zamykanie i otwieranie więc nie ma problemu z podłączeniem się pod istniejące kabelki.
    Zamykam temat
    Dziękuję
    PN

• #34 17 Sie 2009 21:01
    irekxx
    Poziom 10  

Witam serdecznie i w nawiązaniu do tego wątku poproszę o pomoc.
    Otóż spotkało mnie dokładnie takie samo "szczęście" jak kolegę, który ten temat założył.
    Dzięki temu też udało mi się problem rozwiązać - nie do końca jednak.
    W miejsce oryginalnego sterownika VALEO założyłem MINI-STER PLUS firmy AMT.
    Zamki sterowane pilotem działają, kierunki migają przy zamykaniu i otwieraniu - problem zrobił z LED, który ten sterownik posiada i pełni rolę sygnalizacyjno - odstraszająco - alarmową.
    LED po otwarciu pilotem drzwi powinien przestać migać, a u mnie nadal miga, po czym po kilkunastu sekundach drzwi ryglują się na nowo przy czym LED oczywiście miga nadal.
    Pewnie słusznie podejrzewam, że pod sterownik należy podłączyć wyłączniki drzwiowe - jest takie wyprowadzenie.
    Pod "stary" sterownik podłączone były przewody, których nie zidentyfikowałem i nie ma ich w schemacie -oznaczone jako 6298 i 6289 ( fioletowy kolor izolacji),
    Czy jeden z nich to wyłączniki drzwiowe?
    Bardzo proszę o pomoc za co z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.

• #35 19 Sie 2009 09:37
    mireko1
    Poziom 9  

Witam !
    Jestem w posiadaniu schematu instalacji elektrycznej do Partnera i Berlingo z 2000 r., sam posiadam Partnera z 2001 i nie ma problemu z udostępnieniem tego.
    Są jednak dwie wersje schematu które posiadam tzn. Multispace, Monowan oraz Furgon, Break i Kombi.
    Proszę o podanie konkretnego modelu.
    Tyle mogę pomóc.
    Pozostałe schematy postaram się możliwie szybko powstawiać na stronę.
    Pisałem do Administratora strony jak to zrobić, ponieważ jestem świeżym użytkownikiem.
    Pozdrawiam

• #36 19 Sie 2009 09:55
    irekxx
    Poziom 10  

Mój model Berlingo to 1.9D Multispace z 1997 roku.
    Za schemat będę bardzo zobowiązany
    Pozdrawiam.

• #38 22 Gru 2009 23:22
    gacek1000
    Poziom 10  

witajcie wszyscy,,,spotkalo mnie dokladnie to samo co moich poprzednikow....pilot od CZ w kluczyku przestal reagowac ,,,wiec na poczatek wymienilem baterie,chwile podzilal-ale to bylo w kratke raz dzilala raz nie,,,postanowilem przelutowac elektonike w srodku wiadomo kluczykami sie rzuca czasem spadna na ziemie,-mogl sie zrobic zimny lut lub cos urwac....oczywiscie przelutowanie nic nie dalo,,,wiec zaczolem studjowac fora i znalazlem to,,i mam podejrzenia co do odbiornika radiowego,,tylko nie moge do znalesc,,,w/g opisu powinien byc za schowkiem ale tam go niema,,,..CZ dziala z kluczyka tz od strony pazara czy kierowcy da sie zamknac wszystko i otworzyc...wiec sam modul sterownika jest ok,,,,,tu cos sie dzieje z odbiornikiem radiowym,,,,wiec pytanie w ktorym miejscu moge tego jeszcze szukac,,,.
    mam citroena berlingo z 2000r 2.0HDI wersja multispejs........

• #39 06 Lut 2010 11:19
    mayda
    Poziom 9  

witajcie,

jaki sterownik polecacie w miejsce starego, po przeczytaniu tematu mam podobną sytuacje (pewnie sterownik działa natomiast kluczyk juz odmówił posłuszeństwa), prosze o pomoc....
    dziękuje

• #40 18 Mar 2011 22:07
    lukien2
    Poziom 12  

Witajcie wszyscy,,,spotkalo mnie to samo co moich poprzednikow....pilot od CZ w kluczyku przestał reagować ,, wymieniłem baterie,chwilę podziałał i przestał, CZ nie działa z kluczyka ani od strony pasażera ani kierowcy,podczas zamykania słychać tylko delikatne "pyknięcie" ale nic się nie dzieje.
    Mam peugeota partnera Mistral z 2000r 2.0HDI wersja z BSI.Proszę o jakieś porady.

• #41 14 Sty 2012 22:30
    marjanhc
    Poziom 9  

Witam, pozwolę podłączyć się pod temat bo mam podobny problem, posiadam berlingo z 2000 roku multispace, mam dwa kluczyki jeden goły drugi z guzikiem, od początku centralny zamek działa tylko z wkładki, synchronizacja nic nie daje, na konsoli z lewej strony jest dioda obok wyłącznika airbaga pasażera, dioda ta jest cały czas nie aktywna, nie mam pojęcia czy ona jest od samego centralnego z pilota czy auto posiada alarm który nie działa, od czego zacząć poszukiwania, może ktoś powie w którym momencie ta dioda ma się zapalić?

• #42 14 Cze 2013 15:45
    rumio
    Poziom 10  

witam wszystkich, mnie spotkał inny przypadek lub podobny, -chyba. Pilotem chciałem otworzyć auto, nic nie zadziałało. wymieniłem baterie. nadal nic. otworzyłem auto z klucza. załączył się alarm. odpaliłem auto, dojechałem do domu i pomyślałem, że może spalił się bezpiecznik od CZ. zacząłem już sprawdzać wszystkie po kolei. nawet wypiąłem klemę od aku na chwilę. niby wszystko gra ale. opuszczone mam szyby i nie mogę ich ich zasunąć, auto nie odpala, radio gra ale pika co sekundę, CZ nie działa i w sumie nie wiem co mam robić pomóżcie.