Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Samsung DVD-P184 - Problem z podłączeniem do Amplitunera

29 Gru 2008 15:35 2308 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    Nie za bardzo się znam więc pytam.
    Dostałem odtwarzacz DVD jak wyzej.
    Poszukuje kabelka lub jakiejś przejściówki do podłączenie go z Amplitunerem.
    Odtwarzacz DVD ma wyjście Coaxial natomiast w amplitunerze mam między innymi wejście optyczne (chyba nazywa się to - toslink). Nie posiada wejścia Coaxial a chciałbym to jakoś połączyć.
    Czy jest taki przewód lub przejściowka. Gdzie to moge kupić i jak to sie zwie.
    Co do długości - wystarczy mi 1,5 mb. Tak dla pewności podam, że Amplituner to Technix SA-DX 930 natomiast odtwarzacz DVD to Samsung DVD-P184.
    Oczekując odpowiedzi pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam,
    ja mam trochę inny problem.

Przewodem coax podpiąłem dvd Samsung DVD-P184 z amplitunerem Pioneer VSX-709RDS. Dźwięk z płyt audio działa, natomiast z płyt dvd już nie. Męczę się chyba parę godzin i nic nie mogę wymyślić. Pomocy!
    Pozdrawiam,
    Grzesiek
  • Specjalista techniki DVD
    Proponuję zapoznać się z 22 str instrukcji obsługi DVD-P184 - ustawienia audio.
  • Poziom 2  
    Dzięki, ale niestety zrobiłem to wczoraj. Żadna kombinacja tych 4 opcji nie przyniosła rezultatów. Dalej brak dźwięku z wyjścia coax dla płyt dvd...
  • Poziom 40  
    Do skwiera niestety, jesli masz coaxial to nici z polaczenia do optycznego gniazda. Nie slyszalem aby takie "konwertery" byly dostepne w sprzedazy, a sporo szukalem. Sam potrzebuje cos w stylu "przelacznika" wejsc optycznych (za duzo mam urzadzen) a sam amplituner ma tylko 3 + coaxial.
    Do grzesiekps jesli polaczyles przewodem cyfrowym z dvd do amplitunera, poszukaj w ustawieniach DVD opcji wypuszczenia sygnalu audio po torze cyfrowym, wiele urzadzen tak mialo. Innym problemem moze sie okazac amplituner, ktory nie potrafi poprawnie zdekodowac sygnalu DD, ale to zadko sie zdaza.

Dodano po 1 [godziny] 30 [minuty]:

Zapomnialem dodac, ze kabelka coaxial-optical nie znajdziesz, ale za to znajdziesz odpowiedni konwerter o tutaj przyklad. O ile cie cena interesuje zawsze to jakies rozwiazanie :).