Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

czujnik temperatury płynu chładzącego seat cordoba 1.8 94 r

29 Dec 2008 15:43 6442 12
 • Level 9  
  witam mam taki problem zamówiłem czujnik płynu chładzacego mam seata cordobe 1.8 94r czujnik 4 piny zółty zakładam i wskazuje dobra temperature, ale gdy wychodzi poza 90stopmi to nie załacza sie chłodznie silnika to jest juz drugi czujnik i tak samo działa, załcza sie tylko na starym czujniku ale pokazuje temperature 60stopni tylko jak nie jest w ruchu to dochodzi do 90 stopni nie mam pojecia co tomoze byc czekam na wasze komentarze
 • Level 26  
  Tak jak piszesz to jest czujnik temp. płynu chłodzącego a tak właściwie to dwa czujniki jeden dla wskaźnika w desce a drugi daje sygnał do sterownika a Ty poszukaj w chłodnicy włącznika termicznego wentylatora.
 • Level 9  
  heh ale ten czujnik term jest dobry
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  ale masz szukać innego, który już taki dobry widać nie jest...
 • Level 19  
  Wentylatory załączają się przy 98stopniach ,spróbuj na krótko czujnik przy chłodnicy i czy działają.
 • Level 12  
  adie1989 mam golfa 3 i z tego co mi wiadomo to te auta mają dużo wspólnego a więc też padł mi czujnik teperatury cieczy i kupiłem nowy i co się okazuje on przekłamuje na desce pokazuje mi 110 stopni i dopiero załącza wentylator ale wskazanie na kompie diagnostycznym VAG pokazuje że wentylator włącza się przy 94 stopniach ( podrubki przekłamują a orginał w ASO kosztuje około 80zł )
 • Level 23  
  Czujnik temperatury płynu chłodzącego jest podwójny ,jedna para styków daje sygnał do komputera sterującego silnikiem ,a druga do wskażnika na desce rozdzielczej .Za strowanie wentylatorem chłodnicy odpowiada wyłącznie czujnik zamontowany w chłodnicy.
 • Level 9  
  tak ale
  zmierzyłem dzisaj rezystancje na postoju samochód dogrzał sie do 90 stopni na wskazniku załaczył sie wiatrak wyłaczyłem go i sprawdziłem omomierzem rezystancje na 1&3 miał 230 na drugim 120 z hakiem lecz gdy zaczynam jechac temperatura spada unosi sie moze wskazówka od temp 2-5 mm. Moje pytanie jest takie:
  1. Czy to jest wina termostatu czy czujnika ??

  Wczesniej kupiłem czujnik z allegro z ozn. 357 919 501 załozyłem go ale zle wskazuje rezystance przy 90 stopniach na wskazówce ma ponad 500 i nie załacza wiatraka chłodzenia przy tym czujniku wskaznik wskazywła prawie 100 i nie załaczył wiec wymieniłem na stary, lecz stary tak jak powinien załacz wiatrak jak skazówka minie lekko 90 stopni.
  Prosze o wszelkie odpowiedzi bo jestem naprawde w kropce co robic dzieku za wszelkie odpowiedzi
 • Level 39  
  adie1989 czy ty czytasz co ludzie do ciebie piszą czy nie.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Nie czyta, wywnioskowałby, że ten czujnik g..no ma do wentylatora!
 • Level 23  
  Wartość oporu przy 90 °C dla styków 1-3 do komputera wynosi 225-250Ω dla styków 2-4 do wskażnika 150-200Ω. Można to sprawdzić podłączając do styków 2-4 wtyczki czujnika opornik o wartości 150-200Ω i obserwować wychylenie wskażnika na desce rozdzielczej.Włącznk wentylatora wymontuj ,podłącz omomierz,włóż do wody i podgrzewaj ,powinien się załączyć w temperaurze 94-96°C
 • Level 20  
  ma może ktoś noty katalogowe takich czujników?