Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma LG 42PC3RV zbita matryca

29 Gru 2008 16:12 12174 18
  • Poziom 11  
    Mam plazmę LG 42PC3RV uszkodzoną matrycą. W górnym rogu została matryca czymś uderzona i powstała gwiazdka jak na szybie samochodowej.
    Tv jest nowe nawet nie włączane.
    Mam pytanie czy bez obaw można tv podłączyć i czy jest opłacalna wymiana matrycy?
    Sprzęt mam za darmo więc może można coś z tym zrobić?
  • Poziom 13  
    Wymiana matrycy jest nieopłacalna.
    A co do tego czy bezpieczne jest jego włączenie to nie jestem do końca pewny.
  • Poziom 29  
    Czemu kolega twierdzi że nieopłacalne skoro TV kosztował 0 zł to warto zainwestować 500-700 zł na nowy panel plazmowy. Takie jest moje zdanie. POZDRAWIAM
  • Poziom 11  
    a gdzie można taki panel kupić?
  • Poziom 29  
    Proszę o podanie oznaczeń z panela zobaczymy co da radę zrobić. POZDRAWIAM
  • Poziom 11  
    Gdzie dokładnie mogą być oznaczenia?
  • Poziom 29  
    Odkręcamy tylną pokrywę i szukamy naklejki na matrycy o oznaczeniu PDPxxxxxxxxxx. POZDRAWIAM
  • Poziom 11  
    Dzisiaj nie miałem czasu zajrzeć do środka.
    Matryca o której mówisz @Pol-UK jest nowa czy używana, będzie na na nia jakaś gwarancja?
    Gdzie można takie coś wymienić.
    Powiem szczerze ,że chciałbym dostarczyć sprzęt zapłacić i mieć wszystko z głowy.:D
  • Poziom 29  
    Sprawdź i napisz jaki panel resztę szczegółów podam na PW. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Sprawdziłem plazmę.
    Matryca sprawna :D , zbita jest jedynie szyba ochronna i folia znajdująca się na szybie.
    Czy coś takiego można gdzieś zakupić, model plazmy : 42 PC3RA-ZJ
  • Poziom 12  
    Przecież ten model jest bez szyby ochronnej, więc tylko moduł może być pęknięty.
  • Poziom 11  
    Nie wiem czy jest szyba czy nie w każdym razie jest pęknięta wierzchnia warstwa.
  • Poziom 10  
    ja mam LG 42PC1RV i tak jak ktoś wcześniej pisał również mam zbitą szybę ( o ile to szyba) jest taka pajeczynka narazie się nie powiększa ale napiszcie czego najgorszego mogę się spodziewać a jakie ewentualne koszty naprawy :( pozdrawiam wszystkich
  • Spec od monitorów
    tam chyba jest panel PDP42V60011/ lub PDP42V80211
    -co do ceny dla poj.użytkownika nowa to ok. 80% ceny nowego / lub kup z uszkodzonego > jakieś 50%

na sciance tylnej powinno pisac
    LG 42PC3RA-ZJ
    model: 42V8 > to samo na tyle panelu
    powinny być takie bloki:
    zasilacz YPSU-J011A
    YSUS 6871QYH048
    ZSUS 6871QZH053
    CTRL 6871QCH074B

Manual -full do zassania (15Mb) po opłaceniu sms (ok.9zł)
    http://www.mymanual.ru/smanuals/plazmennye_paneli/lg/42pc3ra-zj.html
  • Poziom 10  
    no to czyje się niepocieszona bo jeszcze miałam nadzieję ze to tylko szyba ochronna ale od wczoraj wieczora od pęknieć pojawiają się czarne pasy :( dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
  • Poziom 10  
    no i stało się po 8 miesiącach matryca się rozszczelniła :( może ma ktoś do sprzedania ??? tanio:)
  • Poziom 21  
    Proponowałbym wyjąć moduły i sprzedać je na częsci , powinnaś odzyskać przynajmniej taką cene żeby sobie kupic uszkodzona plazme z dobra matrycą lub dołożyć jakąś kwote i kupić używana sprawną plazme , wymiana matrycy jest nie opłacalna tak jak koledzy wcześniej pisali.

Dodano po 10 [minuty]:

Częsciami do plazm LG handluje na allegro użytkownik " salmp ", możesz zobaczyć jego aukcje:
    http://allegro.pl/show_user.php?uid=11694050
  • Poziom 2  
    gdyby byl pan zainteresowany sprzedaniem czesci z tego tv to prosze pisac potrzebuje pare rzeczy :)
  • Poziom 21  
    Kolego diabel1 jakbyś dobrze popatrzył , to temat jest stary kol . glazewska podpieła się pod temat więc to nie pan tylko kobieta , jest też także PW gdzie można pisać .