Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka Makita czy to czasem nie jest podróbka ?

Nowas 29 Gru 2008 16:27 27555 18
  • #1 29 Gru 2008 16:27
    Nowas
    Poziom 11  

Mam zamiar kupić taką wkrętarkę oraz ukośnicę.
    Czy czasem nie są to podróbki?

3 18
  • #2 29 Gru 2008 17:28
    PAWEŁ74
    Poziom 27  

Witam

Używałem dużo wkrętarkę MAKITA ta prezentowana wydaje się być oryginalna, zastanawia mnie tylko ilość aku. Przeważnie dają 2 aku a nie 3. Kształt wkrętarki i ładowarki jest taki sam jaką ma ta prze zemnie używana, zachowanie się ładowarki też jest takie samo.
    Co do ukośnicy nie wypowiadam się bo nigdy żadnej nie używałem...
    Myślę że jest to oryginalny sprzęt, cena za wkrętarkę w CASTORAMIE to bodajże 680PLN...
    O ile przyślą Ci produkt taki sam jak prezentowany to myślę że nie zostaniesz naciągnięty na chińszczyznę...

Pamiętaj jednak że kupujesz na własne ryzyko a moja opinia nie jest zobowiązująca ...

Pozdrawiam i powodzenia

2
  • #3 29 Gru 2008 17:30
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 29 Gru 2008 18:36
    Akrzy74
    Poziom 39  

Nowas napisał-

Cytat:
    Mam zamiar kupić taka wkrętarkę oraz ukośnicę.
    Czy czasem nie są to podróbki?

Miałem kiedyś taką samą wkrętarkę- była z identyczną tabliczką na wkrętarce i z tymi samymi akcesoriami. Sprawowała się bardzo dobrze , jednak nic nie jest wieczne. Teraz używam również makity , ale na 14V. W tamtej miałem 3 baterie, a w tej drógiej 2 i lampkę. Obie wkrętarki kupowałem w serwisie makity /gdzieś nawet mam ich katalog/.

1
  • #5 29 Gru 2008 19:54
    Nowas
    Poziom 11  

Ja także pracowałem makitą, dziwią mnie baterie które nie są całe czerwone tylko szaro czerwone. Ktoś z was miał taki zestaw?

0
  • #6 29 Gru 2008 20:18
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 29 Gru 2008 20:24
    Nowas
    Poziom 11  

To jak tak to się zdecyduje chyba na komplet.
    Dzięki za info wszystkim

0
  • #8 29 Gru 2008 21:25
    Marksrz
    Poziom 21  

wkretarka oryginał , ale to seria dla amatorów
    baterie małej pojemnosci dlatego sa 3
    mały moment 28 Nm

0
  • #9 29 Gru 2008 21:30
    Nowas
    Poziom 11  

Czyli sama wkrętarka różni sie od tych dostępnych w Polsce?
    A baterie jakiej pojemności??

Czyli też pewnie i przekładnia gorszej jakości itp.
    Makitę 12 volt mam w Płocku w sklepie za 550 zł + druga bateria , więc chyba raczej kupię u siebie.

Sam już nie wiem :|

0
  • #10 29 Gru 2008 23:37
    PAWEŁ74
    Poziom 27  

Tak z innej strony, jeśli coś by jej się stało np. za pół roku to kto wie gdzie będzie sprzedawca i w jaki sposób się z nim skontaktować...?

Taka rada jeśli kupujemy sprzęt nie do zastosowań profesjonalnych tylko dla majsterkowiczów to nie kupujmy na firmę bo nie będziemy mieli gwarancji...
    Ludzie w serwisie widząc fakturę na firmę podobno nawet nie zaglądają do sprzętu tylko od razu w rubryce "diagnoza uszkodzenia" wpisują "NARZĘDZIE PRZECIĄŻONE" ...

0
  • #11 29 Gru 2008 23:41
    Nowas
    Poziom 11  

dlatego też chociaż mam firmę towar chcę na paragon.

0
  • #12 03 Sty 2009 10:07
    makary12
    Poziom 10  

Witam! Jestem tez zainteresowany wkrętarką i mam pytanie do szanownych kolegów co sądzicie o firmie ROSCHELL? Mam nawet linka na aukcję cena nawet nawet tylko nie wiem co to jest warte.

ROSCHELL WKRĘTARKA RWB0010 NOWA !!! BCM !!!

Proszę o w miarę szybką odpowiedź - bo aukcja ma niestety tylko 9 godzin do końca :(

Pozdrawiam
    Piotr

0
  • #13 03 Sty 2009 11:16
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 09 Sty 2009 11:18
    jackone
    Poziom 13  

PAWEŁ74 napisał:
    Tak z innej strony, jeśli coś by jej się stało np. za pół roku to kto wie gdzie będzie sprzedawca i w jaki sposób się z nim skontaktować...?

Taka rada jeśli kupujemy sprzęt nie do zastosowań profesjonalnych tylko dla majsterkowiczów to nie kupujmy na firmę bo nie będziemy mieli gwarancji...
    Ludzie w serwisie widząc fakturę na firmę podobno nawet nie zaglądają do sprzętu tylko od razu w rubryce "diagnoza uszkodzenia" wpisują "NARZĘDZIE PRZECIĄŻONE" ...

To ciekawe... pokaż mi ustawę lub rozporządzenie, które uniemożliwi mi zanegowanie opinii serwisu i co taki serwis zrobi po złożeniu sprawy u rzecznika praw konsumenta. Niech serwis udowodni mi, że to urządzenie zostało przeciążone. Spalony stojan :?:

0
  • #15 09 Sty 2009 13:38
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 09 Sty 2009 14:02
    jackone
    Poziom 13  

Rycho T napisał:
    PAWEŁ74 ma rację.
    Jeżeli sprzęt dla majsterkowiczów kupisz " na firmę " i spalisz stojan to nic nie zdziałasz w serwisie nawet po zgłoszeniu u rzecznika praw konsumenta. Zgłaszać możesz, jeżeli masz dużo czasu i nerwów.

Tak, tylko swego czasu pracowałem w serwisie centralnym pewnej firmy, powiedzmy MAKYTA i procedura była następująca i NIEOFICJALNA (którą sam stworzyłem jako kierownik tegoż serwisu) "sprzęt zakupiony na fakturę VAT dla firmy zawsze był kwalifikowany jako "przeciążony", i nawet w sytuacji gdy jego wygląd tego nie sugerował" a całe założenie bazowało na psychologicznym podejściu do klienta, który słysząc lub czytając uzasadnienie decyzji zaczynał w to wierzyć. Ale tylko w około 20% przypadków była to prawda i tak na dobrą sprawę jeżeli w firmie zatrudniającej np. 15 osób mamy trzy wkrętarki i czwartą uszkodzoną to śmiało możemy się pobawić w pisma i napsuć krwi serwisowi. Zaznaczam, że urządzenie nie może być zdewastowane ponad miarę. A bardzo łatwo zapędzić serwis w "kozi róg" prosząc o szczegółowe dane techniczne silnika stosowanego w sprzęcie, ponieważ nikt ich nam nie udostępni bo ich po prostu nie jest w stanie uzyskać od dostawcy z P.R.C. i w ten sposób możesz zarządać anulowania umowy kupna z tytułu "NIEZGODNOŚCI TOWARU Z UMOWĄ".

0
  • #17 11 Sty 2009 15:08
    PAWEŁ74
    Poziom 27  

Zawsze od każdej decyzji można się odwołać nawet od tej która jest na naszą korzyść... Tylko kto ma czas pisać pisma, odwiedzać rzecznika praw konsumenta i udowadniać że się nie jest wielbłądem...

0
  • #18 15 Lut 2011 11:11
    bigbox
    Poziom 2  

Witam
    Proszę mi powiedzieć czy na podstawie tych zdjęć można stwierdzić albo chociaż przypuszczać, że jest to wkrętarka Makita oryginalna czy podróbka? Mam możliwość (okazję) kupić ją w uważam, że dobrej cenie.
    Martwi mnie np napis symbolu MXT który jest pomalowany białą farbą wychodząca poza obrys liter. Czy to normalne u Makity, czy ktoś posiada taki lub podobny model i może porównać ze zdjęciami poniżej?

Wkrętarka Makita czy to czasem nie jest podróbka ? Wkrętarka Makita czy to czasem nie jest podróbka ? Wkrętarka Makita czy to czasem nie jest podróbka ?

Taka sama wkrętarka na aukcji allegro:
    http://allegro.pl/makita-8444-d-mxt-wiertarko-wkretarka-18v-fv-gw-i1421271696.html

Wkrętarka Makita czy to czasem nie jest podróbka ? Wkrętarka Makita czy to czasem nie jest podróbka ? Wkrętarka Makita czy to czasem nie jest podróbka ?

0
  • #19 15 Lut 2011 18:28
    jackone
    Poziom 13  

Biorąc pod uwagę komplikacje (koszty) z wykonaniem odlewów oraz odlewane oznaczenia marki z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że jest to oryginał. Wykonanie obudowy przypominającej kolorem i wyglądem wyrób innej marki a następnie zakupienie/zamówienie naklejek to jedno... a wykonanie w fabryce elementów jak na zdjęciu to już inna sprawa. Jeżeli byłby to wyrób sfałszowany to już u producenta, a następnie ktoś to musi importować (dokumenty celne itd.) a to już "grubsza sprawa". Dlatego zakładam że jest to oryginał bo nie wydaje mi się, żeby opłacalne było sprowadzanie przez kogoś towaru który nie będąc oryginalny już na wejściu kosztuje sporo, a tak było by w tym przypadku

pozdrawiam

ps. nie sprawdzałem czy ten wyrób występuje w katalogu Makity :D

0