Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z agregatem prądotwórczym BS2800

29 Gru 2008 16:40 2787 5
 • Użytkownik usunął konto  
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 39  
  Przysłane elementy to dwie diody i prawdopodobnie kondensator (w każdym bądź razie na pewno nie tranzystor).
  Jeśli możesz, to podaj jego oznaczenia.
  Układ będzie spełniał tę samą funkcję.
 • Poziom 18  
  Jeśli chodzi o pytanie 1 to zadaniem tych elementów jest polaryzacja uzwojenia wzbudzenia, a odnośnie 2 pytania - te elementy powinny spełniać ta sama rolę .
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 18  
  Regulując wartość napięcia (lub prądu ) polaryzujacego uzwojenie wzbudzenia ustalamy napięcie wyjściowe generatora (oraz moc bierną ).Moc czynna zależy tylko i jedynie od mocy zespołu napędowego .
 • Poziom 12  
  Witam !

  Właśnie zajmuję się agregatem BS5000 - 110/220V napędzany silnikiem diesla który ktoś wcześniej próbwał naprawić ... Naprawa ta polegała na obcięciu większości przewodów wymontowaniu i zgubieniu diody z wirnika i kondensatora od uzwojenia wzbudzenia :-) Agregat ma na wyjściu bezpiecznik 32A co wskazuje na moc około 5KW. Po podłączeniu wszystkiego w jedną całość i zamontowaniu kondensatora 25 uF napięcie na wyjściu 6V po zmianie kondensatora na 100 uF agregat wzbudza się prawidłowo i utrzymuje napięcie znamionowe w dość szerokim zakresie obrotów. Pytanie moje dotyczy prawidłowej wartości pojemności kondensatora który powinien być zastosowany przy tej mocy generatora. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.