Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie zasilanie dla telefonu?

29 Gru 2008 19:06 909 4
  • Poziom 23  
    Witam. Pytanie krótkie, jaki zasilacz zastosować do starego telefonu (z bezprzewodową słuchawką, długie anteny jak w radiach) Panaphone KX-T500? W sieci nic nie mogę znaleźć...

Użyłem ładowarki do wkrętarki bezprzewodowej 6V 300ma, ale nie wiem czy to jest za słabe lub za mocne. Proszę o pomoc :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Zobacz jakie jest napięcie na wyjściu tej ładowarki przy włączonym telefonie, zmierz też prąd jaki płynie przy włączonym telefonie.
  • Poziom 23  
    To za dużo roboty, nawet nie wiem jak zmierzyć ten prąd a i tak nie mam teraz dostępu do narzędzi (m.in miernika). Jaki po prostu był by najlepszy, nie ma nic o nim na żadnej stronie?

Podłączyłem jakiś o wiele cięższy zasilacz nie wiadomo skąd. 6v 2100ma, czy to coś zmieni, możne za dużo, może wielki pobór prądu? Lepsze od 200ma? Bo różnica spora...
  • Poziom 26  
    Telefonowi nic się nie stanie, bo 2100mA (2,1A) to prąd max jaki może dać ten zasilacz a telefon pobierze tyle ile będzie potrzebował.
  • Poziom 23  
    Telefon uruchomiony i działa :) Nie będę go oczywiście używał jak na razie jako normalnego telefonu... Mam kilka pytań:

1.Po co klawisze na telefonie i na słuchawce, skoro jak się naciska na je to i rak się nic nie dzieje, jedynie przez słuchawkę. Sam telefon też może służyć jako słuchawka?

2.Znalazłem możliwość mówienia przez słuchawkę to telefonu, czyli jak pójdę do innego pomieszczenia i będę coś gadał to słychać to w telefonie. Niestety mikrofon jest wprost beznadziejny, aby mikrofon coś odebrał to trzeba usta przyłożyć do małego otworu, niemal muszę go całować, jak trzymam normalnie słuchawkę to nic nie słychać... Wiem że to złom ale myślałem że się przyda :D Może zamontować mikrofon taki jak od komputera, radia, innego telefonu czy coś?

3.Czy możliwość bezprzewodowego można jakoś wykorzystać, np. do wysyłania obrazu kamery (marzenia...), lub może ma jakieś fajne zastosowanie po przeróbce? Do czegoś mi się przyda?

4. Można go jakoś przerobić na np. krótkofalówkę czy coś w tym stylu? Np. po wymienieniu mikrofonów i głośników, jakieś wzmacniacze itp. Wielkość nie ma znaczenia :) Wmyśliłem aby zamontować jedno w domu (do by było z telefonu) a drugie w małym warsztacie. Jak np. brat znowu by coś chciał bo np. nie potrafi przejść mario to wtedy wciska przycisk i gada ze mną :)