Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompka paliwa i woda...??

29 Gru 2008 20:16 4625 10
  • Poziom 11  
    Hej mam takie pytanko : czy mogę zastosować pompkę elektryczna paliwa z samochodu do pompowania wody??bo nie wiem czy nie zardzewieje albo nie zatrze sie bo benzyna malo bo malo ale zawsze coś tam smaruje....
    Ogolnie potrzebuje pompki pod 12V o wydajnosci min. 1bar i aby mogła chodzic w trybie ciągłym (do kilkunastu godzin) może byc przeplywowa lub zanurzeniowa...jeśli ktos ma jakąś propozycje...będę bardzo wdzieczny za podpowiedź
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Korozja ją szybko zniszczy, a poza tym te pompy są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    No i paliwo przepływa przez szczotki komutator, a gdyby popłynęła woda.......
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Spróbuj z pompką elektryczną od układu chłodzenia. Omegi B z motorami V6 takie miały. Nie wiem jak z ciśnieniem co prawda.. Ale za to pompka tania i łatwo dostępna ;) I od wody się nie zepsuje.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie mozesz jej zastosowac, w tych pompkach paliwo przeplywa bezposrednio przez silnik i komutator (dla chlodzenia).
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Dostanie się wody do pompki paliwa najprawdopodobniej spowoduje jej zatarcie jak również niewielkie zwarcie wewnątrz więc raczej ten pomysł jest spalony pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    w ogrzewaniach postojowych sa takie pompki
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Na allegro kupisz pompkę do webasto.

Moderowany przez MakroSerwis:

Proszę nie pisać z włączonym Caps Lock - Regulamin, p.10.9. Poprawiłem.