Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje GVI553 - woda stoi, zmywarka nie dziala

dagtm 29 Gru 2008 20:27 8774 5
  • Gorenje GVI553 - woda stoi, zmywarka nie dziala

Poziom 2  

Gorenje GVI553

Mam problem, pewnego dnia otwieram zmywarke i widzę, ze woda stoi.
    W samej zmywarce oczyscilem filtr, lecz to nie on byl przyczyną, wylalem stojącą wodę recznie.

gdy chcialem wlaczyc zmywarke, oczywiscie nic sie nie dzialo, po 30 sekundach od wlaczenia, lampki kontrolne zaczely migac z czestotliwoscia 1s (zapewne jakis kod bledu ktorego niestety nie ma opisanego w instrukcji obslugi)

Slyszalem tez, ze w wezach odprawadzajacych wode jest filtr ktory moze sie zapchac, lecz z tego co widze srednio mam dostep do filtru... nie wiem czy jest sens sie tam grzebac

Doprosilem sie tez o instrukcje obslugi (niestety przedstawiciel handlowy posiadal tylko instrukcje z poprzedniego modelu aczkolwiek bardzo podobna):

instrukcji obslugi

0 5
    Specjalista AGD

Witam.
    To jest błąd E6 związany z pompą spustową, czyli masz albo zablokowaną lub uszkodzoną pompę spustową.

0
    Poziom 2  

dzieki za info!

Mogl bys mi jeszcze powiedziec prosze, jak sprawdzic czy to oby napewno ta pompa i czy sam moge odblokowac/oczyscic? czy tutaj musze wzywac serwisanta ?

0
    Specjalista AGD

Trzeba się do niej dostać ,rozebrać i zobaczyć czy nie ma szkła itp a następnie podłączyć na krótko i sprawdzić czy pracuje.

1
    Poziom 2  

ale z 2giej strony, przy odplywie w zmywarce jest taki filterek i sitko, ktore zreszta oczyszczalem i wyjmowalem.. zadne szklo i tym podobny wiekszy paproch nie przedostal by sie dalej.

No coz, po nowym roku zadzwonie do serwisu, oby wymiana pompy nie rownala sie z kosztami nowej zmywarki tej klasy :)

1
    Specjalista AGD

Tam gdzie jest ten filterek i sitko to jest dopływ wody do zmywarki-to grube przy kranie.Odpływ masz wyżej i tam nie może być sitka.
    Ale to co ja pisałem wcześniej jest wewnątrz zmywarki i szkła tam znajduje się dość często albo padła pompa spustowa.

0