Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefunken chassis 617 i nietypowy problem

29 Gru 2008 20:31 1063 5
  • Poziom 13  
    OTV Telefunken Super Planar TV P 590 SV
    Po trudnej naprawie zasilacza fonia wystartowała ale obraz nie do końca,na ekranie świeciła się tylko jasna plamka średnicy około 1 cm. No to szukam dalej i znalazłem że nabroiłem
    Telefunken chassis 617 i nietypowy problem
    Jest tam sześć przewodów z czego cztery zostały odłamane,dwa skrajne zostały.
    Wiem że na jednym z nich powinno być napięcie 1200V i nie chcę wpinać tego byle gdzie.
    I w związku z zaistniałą sytuacją proszę kolegów o pomoc w poskładaniu tego.
  • Poziom 22  
    Witam , poproś kolegę fair2003 kilka postów niżej ma taki sam telewizor i poproś go kolejność kolorów przewodów. Pozdrawiam .
  • Poziom 10  
    Niestety, ja mam inny model - A540 PV. Otworzyłem pokrywę i widzę, że mam nie sześć, a tylko cztery przewody - w parach po dwa. Dwa pierwsze przewody - zielony i czerwony - to cewki odchylania pionowego - u mnie wtyczka BL55. Potem jest niebieski (dwa miejsca wolne) i czerwony - wtyczka BL44, odchylanie poziome.

Pozdrawiam,
  • Poziom 13  
    fair2003 napisał:
    Dwa pierwsze przewody - zielony i czerwony - to cewki odchylania pionowego - u mnie wtyczka BL55. Potem jest niebieski (dwa miejsca wolne) i czerwony - wtyczka BL44, odchylanie poziome.

Pozdrawiam,

Witam. Widzę że coś tak jak u mnie,pierwszy jaki został to właśnie zielony a ostatni to czerwony. Czyli to co jest u ciebie powinno pasować u mnie,zostaną mi tylko dwa przewody (dwa wolne miejsca u ciebie). No to jak na razie nie pozostaje mi nic innego jak kombinować.
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie cewek odchylania (tak z ciekawości,bo z telewizorami nie miałem zbyt wiele kontaktu). Czy jest tam istotna biegunowość ?
  • Poziom 22  
    kurde , przpraszam za pisownię co wy mówicie mam jak dziecku tlumaczyc na jytro bedziesz mial kabelki wedlóg swego widzi misie dzwonie do kumpla niech rozbiera tv. I bedziesz miał co chcesz.

Sory ale mi nerewy puczają i dam rady.
    jutro dostaniesz kolry kabli ale mam pytanie daci to co coś.

Dodano po 8 [minuty]:

dobra daj zdjecia niech mirek z tego nie widzi ostatni raz robie tv przez kompa. Roman

Sory jak masz z gg to ja jestem 6065745 to mój gg, zrobimy ale ostatni ra ja mam dzieci i one też spią
  • Poziom 13  
    roman4 napisał:
    kurde , przpraszam za pisownię co wy mówicie mam jak dziecku tlumaczyc na jytro bedziesz mial kabelki wedlóg swego widzi misie dzwonie do kumpla niech rozbiera tv. I bedziesz miał co chcesz.

Sory ale mi nerewy puczają i dam rady.
    jutro dostaniesz kolry kabli ale mam pytanie daci to co coś.

Dodano po 8 [minuty]:

dobra daj zdjecia niech mirek z tego nie widzi ostatni raz robie tv przez kompa. Roman

Sory jak masz z gg to ja jestem 6065745 to mój gg, zrobimy ale ostatni ra ja mam dzieci i one też spią

Nie za bardzo kumam o co chodzi w tym poście :|