Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwsze kroki w WinCC flexible

29 Gru 2008 21:06 7738 15
  • Poziom 12  
    Dzień dobry,

potrzebował bym jakiegoś kursu, materiałów, do pracy z programem Simensa WinCC służącym do wizualizacji procesów( system SCADA), przeglądałem internet ale nigdzie nie mogłem znaleść takich materiałów;/ więc proszę o pomoc was:)
  • Poziom 12  
    zapomniałem dodać, że po polsku;/ bo po angielsku to wiem ze są na stronie Siemens-a, niestety języki obce( angielski jak i niemiecki ) są moją słabą stroną ;/
  • Poziom 27  
    Po polsku jest książka WinCC pierwsze kroki. Bezpłatnie do otrzymania w regionalnych biurach Siemensa

• Specjalista Automatyk
    No odnośnie udostępniania książki do WinCC to Siemens Polska nie jest aż taki chętny do pomocy.Napisałem email i odpisali,że wszystko jest na stronce. Przypuszczam, że materiały udostępniają podczas szkolenia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Kolego *paweł* nie wiem do którego biura pisałeś ale ja w Katowicach nie miałem nigdy problemu z dokumentacją wydana po polsku do legalnie posiadanego oprogramowania (też kupowanego u nich)
  • Poziom 12  
    a jak wygląda otrzymanie dokumentacji od takiego biura?? jest odpłatne?? wysyłają pocztą czy jak??
  • Poziom 27  
    Książka jest darmowa i w moim przypadku nigdy nie było problemu żeby przysłali pocztą
  • Poziom 12  
    a ma ktoś do nich jakiś kontakt inny niż ten mail:
    "barbara.kowalska@siemens.com" bo taki znalazłem na necie ale nikt nie odpisuje;/ ten kontakt miałby być do biura w Katowicach

dziękuje z góry
  • Poziom 27  
    Witam.
    Konsultant do HMI krzysztof.okonski(malpa)siemens.com (Gdynia)
    w Katowicach handlowiec karol.kawaler(malpa)siemens.com
  • Poziom 1  
    DZIĘKI WIELKIE. Pozdrawiam