Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio CDR500 w Opel Vectra B - problem z wyświetlaczem

29 Gru 2008 21:18 9625 12
  • Poziom 10  
    Witam. Czy może mi ktoś pomóc? Kupiłem niedawno radio CDR500 do Opla Vectry B. Radio gra ale nie współpracuje z wyświetlaczem. RDS nie pokazuje się na wyświetlaczu. Po włączeniu radia jest dalej data. Czy może ktoś wie co z tym zrobić? Przeczytałem już wszystko na ten temat na Elektrodzie i dalej nic. Czekam na wiadomośc i z góry dziękuje. Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    I narozrabiałeś że cię zablokowano ale podpowiem. Sprawdzić czy wyświetlacz nie ma zablokowanej obsługi radia i instalację czy nie jest obcięty jeden z dwóch przewodów wychodzących z radia do wyświetlacza i wzmacniacza antenowego.

SławeK
  • Poziom 11  
    Wtych radiach jest możliwość przełączenia wyswietlacza na digit 8 i 10 może masz przełączone na starszy wyświetlacz.
    trzeba przytrzymać 2 klawisze razem 5 i 6 lub 4 i 6 nie pamiętam dokładnie
  • Spec od car audio
    audiosat napisał:
    Wtych radiach jest możliwość przełączenia wyswietlacza na digit 8 i 10 może masz przełączone na starszy wyświetlacz.
    trzeba przytrzymać 2 klawisze razem 5 i 6 lub 4 i 6 nie pamiętam dokładnie

Czy zwróciłeś uwagę co napisał autor? Zacytuję:
    Cytat:
    ...Po włączeniu radia jest dalej data...

Twoją poradę można zastosować dopiero gdy radio będzie doprowadzone do stanu, w którym gaśnie data i nie ma na nim danych z radia, tylko pusty wyświetlacz.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Na początku pozdrowienia dla "SlaweK" :D. A teraz ciąg dalszy mojej sprawy. Byłem u elektryka. Wyciągnąl wyświetlacz i stwierdził że sterowanie +12V z radia dochodzi do wyświetlacza, a wyświetlacz dalej milczy. Czy naprawde nikt nie może mi pomóc? Czekam na posta bo nie wiem co dalej robić. Jak sprawdzić dlaczego mój wyświetlacz nie wyświetla RDS...
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy przewód od radia jest bezpośrednio połączony z wyświetlaczem +12V czy nie, ponieważ u mnie z radia wychodzi czerwony z białym paskiem i popielaty a takiego koloru w kostce wyświetlacza nie ma. Elektryk mówił, że prąd do wyświetlacza dochodzi ale nie jestem pewien czy dobrze sprawdzał.
  • Poziom 43  
    Skoro potrafił tylko sprawdzić czy prąd dochodzi to zmień elektryka na takiego co wie jak ten wyświetlacz jest podłączony a autem i z radiem. Zasilania ma dwa, plus plus od świateł i plus przełączający go w tryb obsługi radia.

SławeK
  • Poziom 10  
    Witam ponownie :) Z tymi elektrykami to sprawa taka że każdy ciągnie kasę a efektu nie ma. Ja już przeczytałem wszystko co jest na internecie o tym sprawach ale nic mądrego nikt nie pisze. Przydał by mi się schemat podłączenia tego radia z wyświetlaczem. Na necie piszą że przewód od radia idzie bezpośrednio do wyświetlacza ale we wtyczce wyświetlacza takiego koloru nie ma. Jak ktoś może pomóc to czekam na posta. Jak nie to zakończam temat.
  • Poziom 10  
    Przeczytałem wszystko co było na tej stronie kilkakrotnie. Mnie nie chodzi o opis kostki radia tylko kostki wyświetlacza MID. I czy przewód od radia +12V idzie bezpośrednio do wyświetlacza czy gdzie indziej. Ten schemat jest mi potrzebny. A tego według mnie nie ma lub nie znalazłem na całej elektrodzie. Poświęciłem na to dużo godzin. Pozdrawiam i jak coś napisałem źle to sorki.
  • Spec od car audio
    Nie wiem jak to szukasz, ale tam jest także opis kostki wyświetlacza. Dla potwierdzenia fragment Screen-a wysłałem na PW.
  • Poziom 10  
    Z wielkim szacunkiem dla moderatora ale szukam kostki do MIDA czyli wyświetlacza z komputerem i kolorów kabli. Ty wysłałeś mi rozpis kostki do TID-a to jest wyświetlacz bez komputera. Tą kostkę to ja widziałem. Może zasilanie jest tak samo ale na pewno tego nie wiem. Wielkie dzięki za zaangażowanie w moją sprawę.

Tak, faktycznie, jest opis tylko bez komputera a autor wyraźnie opisał, że z komputerem jest cyt.: "...ten z komputerem ma inaczej podłączane zasilanie..." a Tobie o to chodzi przede wszystkim. [TW]

Inaczej to znaczy jak?? Bo nie bardzo rozumiem. Proponuje zakończyć temat. Nie ma sensu tego dalej ciągnąć. Dzięki za starania. Pozdrawiam.