Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz ONKYO DV-SP303E

29 Dec 2008 22:37 3728 10
  • Level 13  
    Witam, mam problem z wyżej wymienionym odtwarzaczem DVD. Odtwarzacz to odpowiednik odtwarzaczy Pioneer z serii DV-2850/DV-380/DV-383/DV-585A/DV-588A/DV-686A Znaczy się nie wiem dokładnie którego z tych, ale oprogramowanie można wgrywać zamiennie z tymi modelami. Mój problem polega na tym, ze odtwarzacz w ogóle się nie włącza. Działał normalnie cały czas, jednak ostatnio w wigilię chciałem puścić kolędy i na wyświetlaczu ciemność. Rozkręciłem i we wnętrzu żadnych widocznych uszkodzeń. Bezpiecznik dobry, żadnych spalonych ścieżek. Sprawdzałem diody w zasilaczu, wydają się być sprawne. Nie wiem na co dalej mogę zwrócić uwagę. Czy ktoś miał jakieś podobne doświadczenia z zasilaczami w tych modelach lub też podobnych.
  • Level 30  
    Czy w tym modelu jest osobna płytka zasilacza ? Jeśli tak to bez problemu możesz pomierzyć napięcia wyjściowe. Jeśli zasilacz jest na tej samej płytce to musisz szukać punktów do pomiarów.
  • Level 13  
    Zasilacz jest osobno. Szukałem schematu, ale nie znalazłem. Znalazłem tylko do modelu DV-SP303E. Zaraz przemierzę jeszcze raz, ale za pierwszym razem miałem wszędzie 0.

Przemierzyłem jeszcze raz i wszędzie 0 na tym złączu do idzie do płyty głównej. Dla zainteresowanych dodam że posiadam zgrany oryginalny firmware z tego modelu. Zgrałem go podobnie jak to się robi w przypadku DVD Pioneer przy pomocy kabla od telefonu komórkowego. Czyli prostego układu MAX232 do dopasowania poziomów.
  • Level 30  
    Jak możesz to wrzuć fotkę tego zasilacza.
  • Level 13  
    Załączam zdjęcia zasilacza, przepraszam za słabą jakość, ale mam popsuty aparat.

Zasilacz ONKYO DV-SP303E Zasilacz ONKYO DV-SP303E
  • Level 30  
    Znajdź masę (minus kondensatorów), wyciągnij z gniazd kabelki (nie tą cienką taśmę) i sprawdź napięcie na każdym pinie.
  • Level 13  
    Na wszystkich było zero, a teraz pierwszy z ostatnim coś tam zaczął pokazywać, praktycznie od zera rosło, a teraz jest ok 1,6V.

Edit: Czerwony kabelek to masa, tylko z 3 ostatnimi miernik coś pokazuje. A na pozostałych zero. Największą wartość pokazuje ostatni, a 2 przed nim tak minimalnie coś.

Dodatkowo zamieszczam zdjęcie zasilacza z DVD firmy PIONEER model DV-585A Zasilacz jest identyczny jak w moim DVD.
    Zasilacz ONKYO DV-SP303E

oraz z modelu PIONEER DV-380
    Zasilacz ONKYO DV-SP303E

Posiadam też schemat tego zasilacza. Jednak nie bardzo wiem co mogło paść.
  • Level 14  
    Witam
    Mam dokładnie ten sam problem co maxevans .DVD Pioneer DV-380S. Żadnych oznak "życia". Posiadam schemat . Napięcie za mostkiem prostowniczym OK , zasilanie STR-A6151 - 5V , trochę chyba za niskie. Producent podaje nap.nom. 9-10V. Wszystkie diody i rezystory po stronie pierwotnej jak i po wtórnej OK. Brak napięcia na transoptorze. Czyżby uszkodzony STR? Schemat wrzuciłem na forum.

pozdro
    alexrtv
  • Level 15  
    Witam,

Może ktoś już rozgryzł ten temat? U mnie jest identyczna sytuacja na dodatek str wymieniłem ale to nie pomogło.

Pozdrawiam.
  • Level 13  
    Moje DVD nadal stoi z popsutym zasilaniem. Problemu nie rozwiązałem. Jeśli to nie STR to co innego mogło paść? Wydaje mi się, że we wszystkich zasilaczach w tych modelach pada ten sam element.
  • Level 19  
    D513 wstawić 1n4007