Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octawia sprzęgło

30 Gru 2008 00:27 2838 9
  • Poziom 12  
    Witam mam taki problem sprzęgło było robione 30tysięcy temu w autoryzowanej stacji skody teraz zaczęło się ślizgac i zaczyna coraz bardziej gdy dodam gazu obroty szybko rosną a autko jedzie normalnie powoli się napędza.....masakra co może byc przyczyną takich objawów??dodam że wysprzęglik jest hydrauliczny i jest to Octavia rocznik 1999r Benzyna 2litry silnik proszę o rade.
  • Poziom 12  
    Jeżeli naprawiałeś w ASO to powinna być jakaś gwarancja
  • Poziom 12  
    tak aso powiedziało że gwarancje uznają dopiero jak lukną jak wygląda tarcza czy to z winy użytkownika czy nie wiadomo że powiedzą że z mojej winy wiec nie chce płaci im za zdemontowanie i zamontowanie skrzynki bo u nich to nie jest tanio a znac to się tam nie znają zbytnio.....wiec jeśli ktoś wie co może byc z tym sprzęgłem proszę o pomoc
  • Poziom 12  
    Z tego co piszesz wyglada na to , że masz spaloną tarcz.
    Bez wymiany się nie obędzie.
  • Poziom 12  
    może byc i tak w końcu kupiłem auto od babki....myślałem jeszcze że to może coś związane z ciśnieniem że podczas jazdy np jakiś zawór ciśnieniowy nie działa i wysprzęglik dostaje ciśnienie i sprzęgło załącza...w skodzie to się w ogóle nie orientuje jak nikt nic nie doradzi to w poniedziałek już jestem umówiony na diagnozę i wymianę...a tak po za tym to może ktoś się orientuje co to za zaworek może by pod maską z jedną kostką i dwa cienki wężyki do niego podpięte bo z niego syczy powietrze i nie wiem czy jest uszkodzony ten zaworek czy też tak musi byc....i drugie pytanie czy ktoś może wiedziec czemu przy pierwszym odpaleniu nie ma znaczenia czy po długim postoju czy też nie na początki albo po zapaleniu gaśnie albo też przez chwile nie da sie wkręcac w obroty a jak go przygazuje to ma muła,dopiero po około 30sekundach wszystko się normuje,dodam że świece,przewody,przepływomierz wymienione.
  • Poziom 12  
    kto jeszcze może wiedziec co dolega temu aucie??
  • Poziom 16  
    przy wymianie sprzegla warto by sie przyjrzec wysprzeglikowi czy przypadkiem sie nie blokuje i przez to powoli "odbija" a co do tego zaworku to zrob zdjecie i wklej na elektrode to elektronicy powiedza ci jak to ma dzialac a co do tego odpalania to wyglada na to jak by nie bylo paliwa w ukladzie lub bylo za male cisnienie napisz czy masz gaz w niej
  • Poziom 12  
    witam gazu w niej nie ma właśnie...to jest dziwne że przy odpalaniu zamula sie jak da mu się gazu trzeba spokojnie czekac zęby sobie troche poszarpał i pochodził na bardzo niskich wolnych obrotach i dopiero po jakimś czasie spokojnie zaczynac go wkręcac na wyższe obroty..
  • Poziom 16  
    ostanio takie cos mialem w cordobie i tam pompa paliwa sie konczyla
  • Poziom 12  
    w sumie to te nierówne obroty to mogą byc związane z pompą albo zaworem jakimś zwrotnym że po wyłączeniu auta nie trzyma paliwa...sam już nie wiem bo jak już załapie po 2 minutach normalną jazdę to jedzie wszystko spoko i szybko bez problemów i jak go zgaszę i od razu zapale też jest spoko tylko jak dłużej stoi jakieś parę godzin to ma te opcje dziwne...